باز هم حاشیه، ولی اصلی!

در زندگی روزمره، اشکالاتی که هرازگاهی پیش می‌آید و بی‌تاب‌مان می‌کند اغلب راه حل‌های بسیار ساده و پیش پا افتاده‌ای دارند. مهم‌ترین اشکال عدم آگاهی و دانش کافی نسبت به وضعیّتی است که داریم و باید داشته باشیم.

سلامت جسمی هم یکی از همان موضوعاتی است که اغلب نسبت به آن اطّلاعات کافی نداریم. آیا تا به حال هنگام مطالعه و درس خواندن متوجّه ریزش موهای‌تان شده‌اید؟ تابه‌حال پیش آمده است که نسبت به غذا بی‌اشتها باشید؟ آیا تابه‌حال گوشه‌ی لب‌های‌تان ترک‌های ریز مشاهده کرده‌اید؟ وضعیّت حافظه‌تان چطور است؟ دوست دارید حافظه‌ ای به مراتب قوی‌تر از آنچه که اکنون دارید، داشته باشید؟ آیا تابه‌حال خستگی مفرط و تمایل به بیش‌تر خوابیدن را تجربه کرده‌اید؟

images

اگر پاسخ شما به همه یا تعدادی از این پرسش‌ها مثبت است باید اشکال را در کمبود ویتامین «B» بدن‌تان جست‌وجو کنید. این مشکلات و بسیاری دیگر از مشکلات جسمی عوارض ناشی از کمبود این ویتامین هستند. تأمین این ویتامین کار سختی نیست. کافی است استفاده‌ی از کشمش ، خرما ، سبزیجات ، غلّات(۱) ، حبوبات(۲) ، دانه‌های روغنی(۳)  به ویژه مغز گردو ، را در فهرست خوراکی‌های روزانه‌ی خود بگنجانید.

۱ – غلّات:گندم ، جو ، ذرّت و …

۲ – حبوبات:لوبیا ، عدس ، ماش و …

۳ – دانه‌های روغنی: پسته ، فندق ، بادام و …

 

منبع:سایت گزینه دو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.