بایدها و نبایدهای اردیبهشت

دوران طلایی‌تر و سرنوشت‌ساز اردیبهشت‌ و خرداد ماه از راه رسید.

این دوران باقی‌مانده برای همه داوطلبان کنکور سراسری طلایی و سرنوشت ساز است، هم برای کسانی که از ابتدای سال با برنامه ریزی اصولی و دقیق پیش رفته‌اند و به همه‌ی خواسته‌های‌شان رسیده‌اند و هم برای کسانی که بنا به دلایلی نتوانسته‌اند آن طور که باید و شاید مطالعه کنند و از برنامه عقب هستند. اولین و مهم‌ترین نکته این است که در این دوران ذهنتان را از آشفتگی رها کنید.

images

اولین راه برای رهایی از آشفتگی ذهنی این است که تمام فکر و ذکر خود را روی یک برنامه واحد متمرکز کنید و در مورد آن، خوب فکر کنید و اراده و تصمیم خود را روی آن متمرکز کرده و از تغییر برنامه در این بازه زمانی حساس جداً بپرهیزید.

دومین راه‌حل برای ایجاد نظم فکری، بیرون ریختن افکار منفی از ذهن است. به یاد داشته باشید که یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای موفق شدن، داشتن افکار مثبت و مثبت اندیشی است.

سعی کنید در اردیبهشت و خرداد به روزها و ماه‌های قبل فکر نکنید. فقط سعی کنید برنامه‌ی مشخصی برای روزهای باقی‌مانده داشته باشید. در این روزهای باقی‌مانده تا می‌توانید ساعت مطالعه‌ی خود را افزایش دهید و از کلاس‌های متفرقه و منابع کمک آموزشی پرحجم و غیر استاندارد بکاهید.

این را هم فراموش نکنید که استراحت نیاز هر انسانی است. این اشتباه است که فکر کنیم می‌توانیم بدون استراحت پیش برویم. اگر زمان استراحت ما کافی و منظم نباشد، مطمئناً خستگی ما را از ادامه‌ی مسیر بازمی‌دارد. زمان باقی‌مانده را که مهم‌ترین زمان برای رسیدن به موفقیت است دریابید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.