با انرژی بیش‌تر به زمین بازی بازمی‌گردیم

اگر کمی اهل فوتبال باشیم بارها و بارها شنیده‌ایم که نیمه‌ی دوم، نیمه‌ی مهم‌تر و نیمه‌ی سرنوشت‌ساز هر بازی است. این نیمه، نیمه‌ی مربیان است؛ زیرا یک مربی حرفه‌ای که در پی رسیدن به موفقیت تیم است، با مشاهده‌ی نقاط قوت و ضعف تیم خود و با توجه به نحوه‌ی بازی، اعضای تیم را برای جبران ضعف‌های احتمالی موجود و پیشروی سریع و رسیدن به گل هدایت می‌کند. وجود اعضای تیمش را سرشار از انرژی مثبت می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد با جدیت بیش‌تری برای رسیدن به هدف تلاش کنند.

سال تحصیلی نیز به مثابه‌ی یک بازی فوتبال است. نیم‌سال دوم، آغازی مهم‌تر است، چرا که:

– با پایان یافتن امتحانات و آزمون های آزمایشی نیم‌سال اول، به‌خوبی به نقاط قوت و ضعف خود پی برده ایم.

– آموخته‌ایم که چه میزان مطالعه، از نظر کمّی و مهمتر از آن از نظر کیفی، ما را به هدف نهایی مان نزدیک‌تر می‌کند.

index

– متوجه شده‌ایم که ضعف‌های احتمالی موجود در هر درس ناشی از چه دلایلی بوده است و می‌خواهیم درصدد رفع آن‌ها برآییم.

– با مشاهده‌ی دفتر برنامه‌ریزی و کارنامه‌ی آزمون‌های آزمایشی، خلأ‌های پازل آموزشی خود را به وضوح مشخص کرده‌ایم و تصمیم گرفته‌ایم نیمه‌ی دوم پازل را بدون کم و کاست، تکمیل کنیم.

– یاد گرفته‌ایم که می‌توان از 24 ساعت شبانه‌روز به بهترین نحو ممکن استفاده کرد و در هر دقیقه‌ی آن یک قدم، هرچند کوچک، به سمت هدف برداشت.

– برای رسیدن به قله‌ی موفقیت، مقداری از مسیر را، کم یا زیاد، طی کرده‌ایم و این موضوع ما را برای رسیدن به اوج امیدوارتر می‌کند؛ زیرا هدف برای‌مان نمایان‌تر شده است.

پس آغاز نیم‌سال دوم سال تحصیلی، برای همه‌ی ما نیمه‌ی مهمی است که باید شروع آن را به فال نیک بگیریم، با انرژی بیش‌تری به زمین بازی بازگردیم و با مهم‌ترین حریف خود، که خودمان و روزهای گذشته‌مان است، با قدرت بیش‌تری مبارزه کنیم. از دیروز خود جلو می‌زنیم و ستاره‌ی آسمان تلاش‌های‌مان را می‌چینیم. به امید شروعی پر امید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.