با تغییر در خود، در دیگران تغییر ایجاد کنیم

یک فوتبالیست موفق  از دوران کودکی هدف‌گذاری می‌کند و در دوران نوجوانی و جوانی یک بازیکن محبوب و تراز اول می‌شود. او با تلاش خود در اطرافیانش تغییر ایجاد می‌کند. اشتیاق و علاقه‌شان را نسبت به ورزش فوتبال و مهم‌تر از آن به خودش روزبه‌روز بیش‌تر می‌کند. او در رشته‌ی ورزشی خود یک "ستاره" می‌شود.

در این بین ممکن است بعضی افراد فقط از روی احساس با آن ورزش یا بازیکن پیوند برقرار کرده باشند و روزی هم از آن دو دست بکشند و بعضی هم از روی دلیل عقلی و منطق. این موضوع چگونه اتفاق می‌افتد؟ کدام یک موفق‌ترند؟

index

فوتبالیست برای رسیدن به هدفی که برای خود تعیین کرده است برنامه‌ریزی می‌کند، تلاش می‌کند، هر روز عملکرد خود را با دقت هرچه تمامتر تجزیه و تحلیل و بررسی می‌کند تا بتواند از دیگر رقیبانش پیشی بگیرد. مصدوم می‌شود اما برای رسیدن به هدفش ناامید نمی‌شود. تیم‌های مختلفی را تجربه می‌کند، اما برای پیشرفت از هر کدام تجربه‌ای به اندوخته‌های خود اضافه می‌کند.

حال الگو و برنامه‌ی شما در آینده‌ی تحصیلی‌تان چیست؟

آیا در ادامه‌، برنامه‌ی جدیدی دارید؟

آیا ضعف‌های نیم‌سال اول خود را شناسایی کرده‌اید؟

برای آن‌ها چه برنامه‌ای دارید؟

آیا منابع خود را با توجه به شناختی که از خود پیدا کرده‌اید تهیه کرده‌اید؟

هنوز هم برای موفق شدن دیر نشده است. اگر این تغییر را در ادامه‌ی راه داشته باشید و برای هر یک تلاش کنید و ضعف‌ها را به نقاط قوت تبدیل کنید، در آینده‌ای نزدیک، الگو می‌شوید. "ستاره" می‌شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.