با تکنیک ضربدر و منها نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید

در هنگام برگزاری آزمون آزمایشی به ترتیب درس‌های دفترچه‌ی سؤال شروع به خواندن سؤالات کنید؛ تک تک سؤالات را با دقت بخوانید. اگر به نظر ساده  بود و مطمئن بودید سریع پاسخ را وارد پاسخ‌برگ کنید. این روند را ادامه دهید. اگر به سؤالی رسیدید که:

1. پاسخش را می‌دانید اما پاسخ دادن به این سؤال خیلی زمان‌بر است (مثلاً محاسبات چندمرحله‌ای دارد) کنار این دسته از سؤالات علامت ضربدر بگذارید و به سراغ سؤالات بعدی بروید.

2. اصلاً پاسخ آن‌ را نمی‌دانید (مثلاً فرمول را فراموش کرده‌اید یا آن مبحث را نخوانده‌اید) یا در پاسخ‌گویی بین دو گزینه شک دارید (سؤالات شک‌دار) کنار این دسته از سؤالات علامت منها بگذارید و از آن‌ها بگذرید. تا پایان آزمون به این دسته از سؤالات (علامت منها) برنمی‌گردید.

images

تقریباً نیمی از وقت آزمون صرف این کار می‌شود. در زمان باقی‌مانده تا پایان آزمون به سراغ سؤالاتی بروید که کنار آن‌ها علامت ضربدر گذاشته‌اید. از بین این سؤالات آن‌هایی را انتخاب کنید که صددرصد مطمئنید پاسخ آن‌ها را می‌دانید و زمان کم‌تری لازم دارند.

با این روش مطمئن می‌شوید که به همه‌ی سؤالات ساده و تعدادی از سؤالات زمان‌بر پاسخ داده‌اید. باید به این نکته توجه کنید که بعد از خواندن صورت سؤال برای تشخیص نوع سؤال تنها چند ثانیه زمان دارید (یعنی نباید چند دقیقه از زمان آزمون را صرف حل کردن سؤال کنی و اگر به جواب نرسیدید کنار سؤال علامت ضربدر یا منها بگذارید).

همیشه بخاطر داشته باشید که برای تشخیص سریع باید تیپ سؤالات را بخوبی بشناسید. برای این کار در منزل تست‌های کنکور سراسری را به صورت زمان‌دار بزنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.