برای شروع مطالعه جدی برای کنکور ۹۷: پاییز را دریابید!(بخش سوم)

الان که با شما داوطلبان گرامی صحبت می‌کنیم، بیشتر شما عزیزان، مشغول مطالعه و آمادگی برای کنکور هستید. ممکن است که شرایط هر یک از شما با دیگر دوستان، هم کلاسی‌ها و نیز سایر رفقایتان فرق کند، اما مهم این است که حتماً مطالعه را شروع کرده باشید و با یک برنامه‌ریزی اصولی و حساب شده، پیش روید. «تا کجا پیش رفته‌اید؟»
 
این سؤالی است که شما در پایان هر هفته باید به آن پاسخ دهید و حتماً باید پاسخ شما به این سؤال، در مقایسه با هفته قبل، بهتر و خوشحال کننده‌تر باشد. برای اینکه بتوانید مطالعه خوبی داشته باشید و خوب پیش بروید، باید موارد زیر را حتماً در نظر داشته باشید:
 
image-php

۵- نگاه درست به کنکورهای آزمایشی
 
یکی از کارهایی که بسیاری از داوطلبان برای قبولی در کنکور انجام می‌دهند این است که در کنکورهای آزمایشی مؤسسات مختلف شرکت می‌کنند. با توجه به اینکه از آغاز فصل پاییز، میزان مطالعه و جدیت در آمادگی برای کنکور بیشتر می‌شود، ثبت نام در کنکورهای آزمایشی هم در میان داوطلبان از تب و تاب خاصی برخوردار می شود؛ بنابراین، قبل از اینکه دراین کنکورها ثبت نام کنید به این نکات توجه کنید:
 
الف- برنامه‌ریزی برای شرکت در آزمون های این کنکورها با برنامه‌ریزی هر فرد تا حدی فرق می‌کند؛ مثلاً ممکن است که شما در برنامه هفتگی و ماهیانه خود قصد داشته باشید که فصل سوم زیست‌شناسی دوم را مطالعه کنید، اما کنکور آزمایشی که شما در آن ثبت نام کرده‌اید، سؤالات را از فصل هشت کتاب یا چند قسمت دیگر ارایه می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که برنامه‌ریزی شما در هفته‌هایی که کنکور آزمایشی دارید با بی نظمی خاصی مواجه شود؛
 
به علاوه، چون شما فرصت نکرده‌اید که آن مبحث را مطالعه کنید، با کسب درصد کم در آن درس، دچار ناامیدی و نگرانی می‌شوید؛ پس شرکت در این کنکورهای آزمایشی، زمانی خوب است که شما طبق برنامه آن مؤسسه پیش بروید. ضمناً این موضوع هم برای شما مشکلاتی را پیش می‌آورد: اول اینکه برنامه هر فرد باید مختص خود او باشد و با توجه به روحیات و اطلاعات او بسته شده باشد، و دوم اینکه بسیاری از سؤالات این مؤسسات، استاندارد نیستند و نتیجه شما در این آزمون‌ها در بیشتر مواقع با واقعیت مطابقت ندارد.
 
ب- زمانی شرکت در کنکور آزمایشی معنی و نتیجه درستی پیدا می‌کند که شما بعد از هر امتحان، اشکالات خود را در بیاورید و آنها را مرور کنید تا دیگر آن اشتباهات را تکرار نکنید؛ اما اگر بخواهید فقط امتحان داده و بعد کاری برای رفع اشکال یا حل تمرین ها انجام ندهید، این کنکورها فایده چندانی نخواهد داشت. پس تجزیه و تحلیل دقیق آزمون را بعد از پایان هر مرحله از آزمون های آزمایشی در برنامه ریزی خود بگنجانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.