برای موفقیت نقشه‌ی راه داشته باشیم

یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین مراحل دست‌یابی به هر هدفی، مرحله‌ی تصمیم‌گیری آن است. هر کس می‌تواند با تصمیم‌گیری شفاف و بی‌ابهام، تغییر مهم و سازنده‌ای در زندگی خود ایجاد کند و گام مهمی را در مسیر پیشرفت بردارد.

همه‌ی ما بخوبی می‌دانیم که برای یک تصمیم مهم باید ذهنی شفاف و روشن داشته باشیم و از نتیجه‌ی تصمیم خودآگاهی داشته باشیم؛ زیرا خواسته‌های مبهم و خاموش ممکن است ما را در مسیر اجرای تصمیم در راه رسیدن به هدف سست و مردد کند که بدون شک این همان دلیل شکست اکثریت افراد اطرافمان خواهد بود که ما نمی‌خواهیم آن را تجربه کنیم و به دنبال کسب راه‌حلی برای گریز از این مرحله هستیم.

goals-in-life-475x356

بدون شک باید از امروز نقشه‌ی راهی داشته باشیم؛ نقشه‌ی راهی که ما را به سوی موفقیت راهنمایی کند و از بیراه‌‌ها مصون دارد؛ نقشه‌ای که برگرفته از ذهن روشن و شفاف باشد که بداند مقصد کجاست. کدام قله را برای فتح کردن در نظر دارید؟ هم‌چنین باید بدانید که برای رسیدن به قله کدام تپه‌ها در مسیر را باید فتح کنید و چگونه باید در این مسیر پرپیچ و خم قدم بردارید تا با اقتدار موفقیت خود را جشن بگیرید.

بدون شک شما نیز هم‌اکنون که در حال مطالعه‌ی این نوشته هستید به همان نقشه‌ی راه خودتان می‌اندیشید (نقشه‌ی راه من) اما نگران نباشید! شما یک نقشه‌ی راه جامع و کامل  دارید که امتحان خودش را در سال‌های گذشته پس داده است.

فقط کمی اراده و اعتماد از سوی شما لازم دارد تا کلید موفقیت را به شما هدیه کند. نقشه‌ی راه شما بدون شک همان برنامه‌ی آزمون‌های آزمایشی است که همه‌ی کسانی که قبل از شما موفق شده‌اند و توانسته‌اند بر سکوی موفقیت بایستند به آن اعتماد کرده‌اند و فقط روی یک نکته که آن هم تلاش، تلاش و تلاش است، تمرکز کرده بودند و می‌دانستند که روزی موفق خواهند شد.

آن‌ها موفقیت خود را باور کرده بودند و از مقصد خود آگاهی داشتند و در این مسیر تنها به خدا توکل کرده بودند و با تکیه بر این نیروی بی پایان در مسیر دستیابی به اهدافشان تمام تلاش خود را به کار گرفته بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.