برنامه‌ای که راهی جز موفق شدن برای‌مان نمی‌گذارد

یک کاغذ و قلم در دست بگیرید. دفتر برنامه‌ریزی، کارنامه‌ی آزمون‌ها و برنامه‌ی آزمون آزمایشی را در کنار خود بگذارید.

نیم‌سالی را که گذشت با دقت هرچه تمامتر مورد بازبینی و ارزیابی قرار دهید و مباحثی را که در آن‌ها قوی هستید از مباحثی که نیاز به تلاش بیش‌تری دارند تفکیک کنید. فعالیت‌های فوق برنامه‌ی خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که دوست دارید کدام را پس از رسیدن به هدف و در تابستان ادامه دهید.

ساعت کارهای غیر ضروری، خواب، برنامه‌های تلویزیونی و… را از دفتر برنامه‌ریزی استخراج کنید و در مورد میزان آن‌ها در نیم‌سال جدید به دقت فکر کنید. سطرهایی که نکات مثبت خود را یادداشت کرده‌اید بازخوانی کنید و ببینید چه کارهایی در نیم‌سال گذشته موجب رشد و پیشرفت شما شده است.

images

حالا اساسی‌ترین تصمیمات خود را برای نیم‌سال جدید روی برگه‌ای بنویسید.

چه‌قدر می‌خواهید بیش‌تر تلاش کنید؟ چه اندازه تصمیم دارید تمرکز خود را افزایش دهید؟ برای افزایش تمرکز چه کارهایی دوست دارید انجام دهید؟ آیا لازم است از خیر بعضی چیزها مثل رایانه و تلفن همراه و تلویزیون در ساعات مطالعه گذشت تا به تمرکز دلخواه رسید؟ در نیم‌سال جدید کدام نکات مثبت نیم‌سال گذشته را تکرار می‌کنید؟ و….

پاسخ این سؤال‌ها را با خطی خوش روی کاغذی بنویسید و به دیوار اتاقتان نصب کنید. این تابلوی تصمیمات مثبت شماست. امیدوارم تلألو نور امید از این تابلو راهنمای شما به سوی بزرگ‌ترین اهدافتان باشد.باور کنید هدف به شما نزدیک است. کافی است دست‌تان را به سوی آن دراز کنید و در راه رسیدن به آن نهایت تلاش خود را بکنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.