برنامه‌ريزي، اولويت‌بندي و تمرکز، کليد موفقيت در کنکور

در این مقاله قصد داریم تا به بیان سه راهکار کلیدی برای موفقیت در آزمون سراسری بپردازیم.

براي انجام کارهاي‌تان اولويت‌بندي کنيد. حتماً تا به حال اين جمله را شنيده‌ايد که امسال سال شماست. پس بايد در اولويت‌بندي‌هاي کارهاي‌تان کار اصلي خود را تشخيص دهيد و تمام تمرکز خود را به آن معطوف کنيد. این اصل مهم را همواره به خاطر داشته باشید که پرتو هاي خورشيد زماني مي‌سوزانند که متمرکز مي‌شوند.

images

این را بدانید که امسال کار اصلي شما، مطالعه برای کنکور است؛ ولي اين بدين معنا نيست که بايد تمام کارهاي ديگر خود را کنار بگذاريد. سال کنکور، سالي از سال‌هاي زندگي شماست اما سال سرنوشت‌سازي است و قطعاً عملکرد درست و صحيح توأم با پيمودن مسيري مشخص نتيجه‌ي دلخواهتان را رقم خواهد زد.

پس از شناخت کار اصلي، نوبت به آن مي‌رسد تا هدف خود را روي کاغذ بنويسيد و در جايي مقابل چشمانتان قرار دهيد و يادتان باشد که تنها  3 درصد از مردم هدف‌هاي خود را روي کاغذ مي‌نويسند.

هدف عاملي است که انگيزه‌ي شما را  دوچندان مي‌کند. از الان تا روز کنکور بايد مسيري مشخص را طبق هدف از قبل تعيين‌شده‌ي خود طي کنيد. براي طي کردن اين مسير بايد بدانيد چه کارهاي درستي را بايد انجام دهيد و از انجام چه کارهاي اضافه‌اي خودداري کنيد.

شناخت بهتري از خود به دست آوريد. مطمئنم طي چند سالي که تحصيل کرده‌ايد ويژگي‌هاي خودتان را تا حدودي مي‌شناسيد. توصيه مي‌کنم هفته‌اي يک ساعت براي خود وقت بگذاريد و به کارهاي خود فکر کنيد و ببينيد آيا مسيري که طي مي‌کنيد درست است يا نه. اگر به پاسخ واضحي نمي‌رسيد يا در مورد مسيري که طي مي‌کنيد شک داريد با پدر و مادر يا مشاورتان گفت‌وگو کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.