برنامه‌ریزی اشتهاآور!

تصور كنید سر میز یا سفره‌ی شام یك دیس برنج و كنارش ظرف كباب قرار داده‌اند، هم‌چنین سوپ، تنگ دوغ، كاسه‌ی ترشی، سبد سبزی و سالاد هم سر میز چیده شده ‌است. به هم‌راه این همه چیزهای اشتهاآور دسر كارامل و ژله هم خودنمایی می‌كند.حالا قرار است تا شما و همه‌ی اعضای خانواده دست به كار شوید. شما از كجا شروع می‌كنید؟ معمولاً آدم‌های كاربلد در اول كار با دسر و ترشی كارشان را جلو نمی‌برن، چون جلوی اشتهایشان را می‌گیرد و به آن همه غذاهای خوش آب و رنگ نمی‌رسند.

پس برای دست‌گرمی هم شده اول كمی سوپ در بشقابتان می‌ریزید تا معده‌تان آماده‌ی پذیرش آن شام مفصل شود. بعد از خوردن سوپ چند كف‌گیر برنج می‌ریزید و یه چند تا سیخ كباب را به‌هم‌راه دوسه‌تایی گوجه در ظرفتان می‌گذارید. یك لیوان دوغ می‌ریزید و عملیات پیش‌روی را ادامه می‌دهید. اما حواستان است كه نباید آن چلوكباب را تا خِرخِره پُر كنید. زیرا امكان دارد دیگر نتوانید برای هضم غذایتان از آن دسر دوست‌داشتنی بهره‌ای ببرید. در هر صورت بعد از فعالیت بی‌نظیر و هوشمندانه از برنامه‌ریزی كه در سر میز یا سفره‌ی شام داشتید بدون احساس سنگینی و با كمال رضایت سفره را ترك می‌كنید.

شاید از خودتان بپرسید كه این موضوع وسوسه‌انگیز و هیجان‌آور چه ربطی به مشاوره‌ی درسی دارد؟

index

اگر كمی در مورد موضوع سفره‌ی شام دقت كنید، حتماً متوجه این نکته کلیدی خواهید شد كه برنامه‌ریزی برای انجام هر كاری ضروری است، حتی خوردن. اگر كسی در كارش شروع و پایان درستی نداشته باشد، لذت كافی را از آن نمی‌برد.

مسلماً در زمان غذاخوردن (ناهار و شام) غذای اصلی را در ابتدا میل می‌كنند و برای هضم آن در آخر دسر می‌خورند؛ یعنی دسر به‌عنوان جمع‌بندی سفره‌ی ناهار یا شام استفاده می‌شود. در درس خواندن و برنامه‌ریزی برای كنكور هم شرایط دقیقا به همین گونه است.

یعنی در ابتدای كار، درس‌ها را هم‌راه با دبیر به‌طور كاملاً مفهومی، عمیق و بخش‌به‌بخش شروع می‌كنند و تمام تمرین‌های لازم را انجام می‌دهند تا به تسلط کافی در مباحث مطالعه شده دست پیدا کنند، مانند خوردن چلوكباب در سر سفره‌ی شام كه غذای اصلی است و از فروردین‌ماه كه بخش اصلی تمام شده است، برنامه‌ی دوره و جمع‌بندی شروع می‌شود تا هر مطلبی را كه خوانده‌اید هضم شود (دسر بعد از غذا). این دسر درسی همان خلاصه‌ها، نكته‌ها و تست‌های كنكور چند سال اخیر می‌باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.