برنامه‌ریزی برای موفقیت در کنکور 95

تجربه رتبه های برتر سالهای گذشته به خوبی نشان داده است که برای موفقیت در کنکور سراسری باید چند اصل مهم را مد نظر قرار داد:

یک‌برنامه‌ای بودن:

انتخاب یک برنامه‌ی واحد که پاسخ‌گوی نیازهای آموزشی بوده و اهرمی برای حرکت رو به جلو و کمک‌کننده باشد.

منابع مهندسی‌شده:

انتخاب منابع مطالعاتی مناسب برای مطالعه‌ی متعادل با حجم مناسب که دارای نکته‌ها، تمرین‌ها و تست‌هایی برای یادگیری بهتر باشد.

باور موفقیت:

باورها تعیین‌کننده‌ی اعمال و اعمال سازنده‌ی نتیجه‌ها هستند. پس اول باید باور کرد و باور محال بودن هر هدفی را فراموش کرد.

index

تلاش و پیوستگی:

تلاش کردن مهم است و ادامه دادن مهم‌تر. تا رسیدن به هدف باید ادامه داد و خسته نشد؛ زیرا نتیجه‌، حاصل تلاش است، نه چیز دیگر.

به‌روز بودن:

آشنایی با روش‌های مطالعه‌ی موفق و یادگیری از برترها، راه رسیدن به موفقیت را هموار می‌کند. به‌روز بودن و شناخت روش‌های نوین برای یادگیری بهتر، عامل مهمی برای پیشرفت است.

همراهی و هم‌افزایی:

رشد و پیشرفت نیازمند همراهی و هم‌افزایی است. پرهیز از تکروی و همراهی با پدر و مادر و مشاور منجر به کسب نتایج بهتر می‌شود.

بزرگ شدن:

موفقیت‌ها از دل شکست‌ها بیرون می‌آیند. تا با چند مشکل واقعاً جالب برخورد نکنید، موفق نخواهید شد. برای بزرگ شدن و کسب تجربه نباید از شکست‌ها بترسید.

اهداف مشخص:

به هیچ وجه موفق نمی‌شوید مگر این‌که کاری را که انجام می‌دهید، دوست داشته باشید و هدفتان برای خودتان مهم باشد. پس در انتخاب هدف دقت داشته باشید.

متعادل بودن:

ایجاد تعادل در هر کاری مهم است. در درس خواندن و حل منظم و مستمر تمرین و تست باید تعادل برقرار کرد.‌ نباید از موفقیت‌ها مغرور شد و از شکست‌ها سرخورده. اصل مهم موفقیت، تعادل است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.