برنامه‌ریزی درسی و درس همان روز

يكي از اشتباهات متداول تعداد بسیار زیادی از دانش‌‌آموزان اين است كه وقتی به خانه مي‌آيند به جاي آن‌كه تكاليف درسي مربوط به همان روز را انجام دهند و مطالب تدريس‌شده‌ی آن روز را در بعدازظهر همان روز مطالعه كنند و زمان كمي را نيز براي يادآوري درس‌های فردا صرف كنند، تمام وقت بعدازظهر را صرف درس‌ها و مسائل عقب‌‌افتاده می‌کنند.

يادگيري درس‌های امروز را به فردا و پس‌فردا و روز جمعه موكول نکنید تا از درس‌ها عقب نمانید و همگام با معلم و كلاس پیش بروید. در غیر این‌ صورت با این روش غلط در درس خواندن و عقب بودن از كلاس درس، نوعی بی‌میلی از درس خواندن در شما به وجود می‌آید و همين امر سبب مي‌شود كه كم‌كم از كتاب‌های درسی دوري كرده و با سرگرم کردن خود به اموری دیگر، وقت خود را هدر بدهید.

برای این‌که بتوانید در تحصیل موفق باشید لازم است درس هر روز را در همان روز بخوانید و تعدادی از مسائل و تمرین‌های کتاب را تمرین کنید. اگر بعد از گذشت یک ماه از سال تحیصلی هنوز این مشکل را دارید فقط کافی است یک هفته به خود زحمت دهید تا مطالب عقب‌افتاده را مرور و مطالب جدید را در برنامه قرار دهید.به یاد داشته باشید مطالب درسي مانند آهن‌رباست؛ هر چه بيش‌تر به آن نزديك شويد شما را با نيروي مغناطيسي بيش‌تری به سوي خود جذب و علا‌‌قه‌مند مي‌كند. 

images

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.