برنامه‌ریزی روزانه

همه‌ی ما برای این‌که بدانیم آیا از نتیجه‌ی کارهای خود راضی هستیم یا نه، باید به تلاش خود در گذشته رجوع کنیم و ببینیم که آیا این تلاش کافی بوده یا خیر و اینکه چه مقدار ما را در راه رسیدن به اهدافمان یاری رسانده است.

با پر کردن کامل دفتر برنامه‌ریزی می‌توانیم مانند یک آینه‌ی شفاف به نتیجه‌ی کارهای خود فکر کنیم و از تنبلی‌ها و سستی‌های خود در گذشته، درس بگیریم و فرصت‌ها را غنیمت بشماریم.

گاهي وقت‌ها به كتاب‌ها و برنامه‌ريزي‌هايي برخورد مي‌كني كه نشانه‌ی دانش بالا و دوستدار علم و دانش بودن يك شخص يا گروهي از افراد است.

Creative-notebook-with-piano-keyboard

در دفتر برنامه‌ريزي جدول‌هاي مشخصي وجود دارد كه به صورت هفته به هفته طراحي شده بود و بايد طبق برنامه‌ی كلاسي هفتگي مدرسه جلوي هر درس را رنگ بزنید.

يعني حتماً بايد رنگ‌آميزي كنید که چه درسي را مطالعه كرده‌اید مثل درس هر روز در همان روز (رنگ سبز) يا مطالعه‌ی درس فردا (رنگ زرد) و چه درسي را مطالعه نكرده‌اید (رنگ قرمز كه من نام آن را رنگ خطر يا هشدار گذاشته‌ام).

در گوشه‌هاي ديگر اين كتاب حتي جا براي برنامه‌ريزي كارهاي غير از مدرسه نيز وجود دارد. با انجام اين كار به ارزش برنامه‌ريزي پي مي‌برید و حتي براي ساير كارها نيز استفاده مي‌كنید و با اين كار انجام همه‌ی فعاليت‌هاي روزانه براي افراد مشخص مي‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.