برنامه‌ریزی روزانه

همه‌ی ما برای این‌که بدانیم آیا از نتیجه‌ی کارهای خود راضی هستیم یا نه، باید به تلاش خود در گذشته رجوع کنیم و ببینیم که آیا این تلاش کافی بوده یا خیر و اینکه چه مقدار ما را در راه رسیدن به اهدافمان یاری رسانده است.

با پر کردن کامل دفتر برنامه‌ریزی می‌توانیم مانند یک آینه‌ی شفاف به نتیجه‌ی کارهای خود فکر کنیم و از تنبلی‌ها و سستی‌های خود در گذشته، درس بگیریم و فرصت‌ها را غنیمت بشماریم.

گاهی وقت‌ها به کتاب‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی برخورد می‌کنی که نشانه‌ی دانش بالا و دوستدار علم و دانش بودن یک شخص یا گروهی از افراد است.

Creative-notebook-with-piano-keyboard

در دفتر برنامه‌ریزی جدول‌های مشخصی وجود دارد که به صورت هفته به هفته طراحی شده بود و باید طبق برنامه‌ی کلاسی هفتگی مدرسه جلوی هر درس را رنگ بزنید.

یعنی حتماً باید رنگ‌آمیزی کنید که چه درسی را مطالعه کرده‌اید مثل درس هر روز در همان روز (رنگ سبز) یا مطالعه‌ی درس فردا (رنگ زرد) و چه درسی را مطالعه نکرده‌اید (رنگ قرمز که من نام آن را رنگ خطر یا هشدار گذاشته‌ام).

در گوشه‌های دیگر این کتاب حتی جا برای برنامه‌ریزی کارهای غیر از مدرسه نیز وجود دارد. با انجام این کار به ارزش برنامه‌ریزی پی می‌برید و حتی برای سایر کارها نیز استفاده می‌کنید و با این کار انجام همه‌ی فعالیت‌های روزانه برای افراد مشخص می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.