برنامه ریزی برای زمان

رسیدن به هدف و احساس خوب در زندگی شما بستگی به شما در میزان استفاده بهتر از وقت دارد.زمانی که شما می گویید زمان ندارم ،حتما برای آن زمان برنامه ای نداشتید و در نتیجه دچار کمبود وقت شده اید.

وقت با ارزش ترین منبع مالی و تمام موجودی شما برای خرید چیزهایی است که در زندگی خواهان آن هستید. وقت ازبین رفتنی است نمی توان آن را پس انداز کرد بلکه فقط می توان آن را به روش های مختلف خرج کرد.

اگر به کارهایی که می خواهید انجام دهید فکر کنید و از همه مهمتر تنبلی، کسالت و به تعویع انداختن بدون دلیل کارها را کنار بگذارید بدون شک به تمام کارها و برنامه های خود در بهترین زمان می رسید.

images

برای دستیابی به مدیریت صحیح زمان، برای خود هدف تعیین کنید.برای مثال بگویید من فلان کار را تا تاریخ مشخصی انجام می دهم واگر هم به آن برنامه نرسیدید اصلاً ناامید نشوید زیرا تمام تلاش خود را انجام داده اید ورضایت داشته باشید.

مدام از خودتان بپرسید آیا کاری که مشغول انجام آن هستم بیش ترین بازده برای وقت صرف شده را دارد یا نه؟

حس رضایت از انجام کارها را هیچ گاه از دست ندهید این حس باعث انگیزه برای ادامه راه می شود.

وقت مهمترین دارایی شما در زندگی است.شما  آن را چگونه می گذرانید؟

بدترین نوع هدر دادن وقت این است که کارهایی را که اصلاً نیازی به انجام دادنشان نیست به بهترین نحو انجام دهیم.هروقت می بینید کاری خیلی خوب پیش می رود می توانید دو چیز را هم پیدا کنید.یک آدم یک دنده ویک احساس وظیفه.

داشتن هدف روشن و واضح، فاکتور اصلی و تعیین کننده برای برنامه ریزی صحیح زمان به شمار می رود.سعی کنید هیچگاه آن را نادیده نگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.