برگ برنده نصیب چه کسی می‌شود؟

این روزها حرف مشترک در بین اکثر دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری یک جمله است:

«ما ساعت مطالعه‌ی بالایی داشتیم، تمام مباحث را به طور کامل مطالعه کردیم و با آمادگی در جلسه‌ی آزمون آزمایشی شرکت کردیم اما نتیجه‌ی آزمون‌ها برخلاف آن چیزی بود که پیش بینی می کردیم و ما تراز دلخواهمان را کسب نکردیم.»

بهتر است این نکته کلیدی را همواره به خاطر داشته باشید بالا بودن ساعت مطالعه شرط موفقیت نیست بلکه مهم شیوه و روش صحیح مطالعه و درس خواندن صحیح است. این‌‌که شما در کلاس تا چه اندازه یک مطلب را یاد گرفته‌اید و بعد از آن از همان مبحث تمرین یا تست حل کرده‌اید یکی از پیش‌شرط‌های موفق شدن شما در مطالعه است.

images

موفقیت پایدار می‌تواند شامل کسانی باشد که برای درس خواندن خود برنامه‌ریزی اصولی و دقیقی را انجام داده و همواره سعی می کنند پایبند آن بوده و بر طبق آن برنامه‌ریزی، عمل کنند.

درس هر روز را در همان روز خواندن، تمرکز و دقت کامل داشتن بر مباحث درسی در کلاس درس، حل تمرین و نمونه‌سؤالات از مباحث تدریس‌شده در مدرسه، حل تست‌های استاندارد، مفهومی خواندن مطالب کتاب درسی، همه و همه پیش‌نیازهای موفقیت شماست.

موفقیت در آزمون‌ها سخت نیست. تنها کافی است اصول صحیح درس خواندن را رعایت کرده و طبق آن پیش بروید و مطمئن باشید این شما هستید که برگ برنده‌ی موفقیت را کسب می‌کنید.

برگ برنده همیشه در دست افراد سخت‌کوش است. چرا شما جزء این افراد نباشید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.