بهارِ شیرینِ سومی‌ها

بهار هم به آهستگی با شما قدم برمی‌‌دارد؛ قدمی برای رسیدن به موفقیت.

بهار هم مانند شما دغدغه‌ی یک امتحان را دارد؛ امتحان دوباره شکوفا شدن.

قطعاً نگاه دقیق‌تان به بهار سال بعد، اهمیت موضوع را دوچندان می‌کند.

تابستان، یار صمیمی کنکوری‌ها هم، معنی این نگاه سرنوشت‌ساز را درک می‌کند و خودش را آماده‌ی پذیرایی از شما می‌کند؛ زیرا بعد از چند ماه تلاش و انگیزه با اعتمادبه‌نفس بالا و کسب یک آمادگی مطلوب در دوران نوروز و بعد از آن، زمینه برای کسب نتیجه‌ی دلخواه فراهم آمده است.

این دقیقاً همان آرامشی بود که انتظارش را می‌کشیدید.

daydream-visualization-job-work

سومی‌های عزیز!

شما خیلی خوب می‌دانید که یک‌چهارم موفقیت‌تان در آزمون سراسری سال آینده به نتیجه‌ی امتحانات نهایی بستگی دارد؛ یعنی تأثیر 25 درصد از معدل سال سوم. هر چند این نکته مهم را هم نبایستی فراموش کرد مباحث سال سوم هم در بودجه‌بندی سؤالات کنکور تأثیر بسزایی(حدود 30 درصد) دارد.

به طور مثال درس روان‌شناسی در رشته‌ی علوم انسانی فقط یک بار در سال سوم تکرار می‌شود؛ یا عربي که درس بسيار تعيين‌كننده و مهمي است، براي دانش‌آموزان تجربي و رياضي فقط در سال آخر تكرار نخواهد شد.

با توجه به تأثیر 25 درصدی معدل سال سوم و طرح حدوداً 30 درصد سؤالات کنکور از این مقطع باید گفت سال سوم بسیار مهم،سرنوشت ساز و تعیین‌کننده‌ای است.

توصیه می‌شود به میزان کافی و با برنامه‌ ریزی دقیق و اصولی، مطالعه کنید. تعادل را مانند قبل رعایت کنید و با استفاده از کتاب های استاندارد حاوی سؤالات استاندارد و مجموعه سؤالات امتحانات نهایی، آمادگی‌تان را تضمین کنید و موفقیت نیم‌سال اول را تکرار کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.