بهترین روش برای دوره تمام درس در روزهای پایانی تا کنکور

در دوران جمع بندی قرار است که دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری، با بکارگیری روش سه روز یکبار، در هفته دوبار امتحان داده و  درطی 5 نیم روز پس از هر آزمون درس ها دوره گردد.

از آنجایی که هر درس از مباحثی تشکیل شده مثلا زیست شناسی 30 مبحث و شیمی  مبحث 13 و نظایر آنها،  لازم نیست دانش آموزان  کل کتاب ها و مباحث  یک درس را در هر بار دوره در برنامه بخوانند، بلکه کافی است پس از برگزاری هر آزمون شبیه سازی شده و بعداز محاسبه درصدها ابتدا راجع به حذف مباحثی که اصلا نخوانده اند و یاد گیری آنها زمان بر است تصمیم بگیرند و بعد راجع به خواندن مباحث باقیمانده تصمیم گیرند و تعدادی از آنها را انتخاب و دوره نمایند.

images

مثلا روی سه مبحث از 13 مبحث شیمی تمرکز کرده و تنها  آنها را دوره کنند. از آنجایی که این روش قراراست چند بار تکرار شود اگر دو یا سه مبحث پس از هر آزمون مرور گردد پس از 4 یا 5 آزمون کلیه مطالب آن درس دوره خواهد شد و مباحث خوانده شده در این آزمون هاهمپوشانی ایجاد می نمایند.

ضمنا خود آزمون نیز در تثبیت و بازیابی اطلاعات به داوطلبان کمک بسیار زیادی کرده وضمن دوره مباحث خوانده شده تمرکز روی مباحث باقی مانده را ایجاد می کند و به این ترتیب کیفیت مطالعه نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.