بهترین شرایط برای برنامه ریزی کنکور کدام است؟

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: برخی دانش آموزان و داوطلبان کنکور به طور متناوب درس می‌خوانند و لازم است بعد از کمی درس خواندن استراحت کنند، این موضوع به ویژه در کسانی که کم دقت هستند و زود حوصله‌شان سر می‌رود مصداق دارد.

دکتر سیما فردوسی درباره نحوه برنامه‌ریزی برای کنکور، اظهارداشت: برنامه‌ریزی درست باید ویژگی‌هایی داشته باشد که در نظر گرفتن اولویت‌ها مهمترین آن است. دانش آموز باید بداند که برای کدام درس باید وقت بیشتری بگذارد، نکته دوم این است که برای همه داوطلبان نمی‌توان یک نسخه مشترک پیچید و گفت چند ساعت در طول روز باید درس بخوانند.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران تفاوت‌های فردی را یکی از علل متفاوت بودن برنامه‌ریزی درسی عنوان کرد و ادامه داد: تفاوت‌های فردی در درس خواندن وجود دارد و برخی کند و برخی تند درس می‌خوانند، نکته‌ای که به داوطلبان توصیه می‌شود این است که کیفیت لازم را در درس خواندن رعایت کنند ضمن اینکه به این نکته نیز توجه داشته باشند که همه درس‌ها مهم است و نباید در مورد مطالعه دروس به طور انتخابی عمل کرد بلکه کمیت و کیفیت مطالعه در کنار یکدیگر در نظر گرفته شود.

index

دکتر فردوسی گفت: برخی برنامه‌ریزی‌ها فراتر از توان فرد است چنین برنامه‌ریزی‌هایی موجب عدم اجرا می‌شود بنابراین داوطلبان باید در برنامه‌ریزی به توان و مدت زمانی که در اختیار دارند توجه کنند.وی همچنین افزود: به داوطلبان توصیه می‌شود برنامه استراحت و تفریح را نیز در جدول برنامه‌ریزی درسی خود قرار دهند، اما در حدی نباشد که به هدف آنها لطمه بزند.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: به والدین نیز توصیه می‌شود که شرایط بیرونی مانند کنترل گرما، نور، سکوت و غیره را فراهم کنند و از اختلافات و نزاع‌های خانوادگی بپرهیزند تا فرزندان آنها بتوانند با آسودگی دوران آمادگی برای کنکور خود را پشت سر بگذارند، همچنین از رفت و آمدهای بی‌رویه جلوگیری کنند تا فضا و زمان مناسب برای فرزندان آنها جهت مطالعه فراهم شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.