بهترین منبع مطالعاتی برای یک داوطلب کنکوری کدام است؟

در مورد مطالعه و درس خواندن بخصوص برای کنکور سراسری، صحبت‌های زیادی شده است که همه ارزشمند و قابل تأمل هستند؛ اما موضوع مهمی که بایستی توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که برای اجرای برنامه‌های‌تان، به ابزاری به نام منبع مطالعاتی نیاز دارید.

مطالعه کردن با هدف قبولی و موفقیت در کنکور، اصول و ضوابط خاصی دارد و منابع مطالعاتی نقش کلیدی و انکار ناپذیری را در این زمینه ایفا می کنند.

علاوه بر کتاب هایی که در برگیرنده تمرینات تشریحی برای تثبیت مطلب مطالعه شده هستند، دسته‌ی دیگر کتاب‌ها که اصولاً باید بعد از کتاب‌های تشریحی قرار بگیرند، کتاب‌های تستی هستند. هر کتاب تستی که این ویژگی‌ها را داشته باشد قطعاً کتاب مفیدی است:

gg

  • جامع بودن تست‌ها: همه‌ی نکات مربوط به یک مبحث در آن مجموعه‌ی تست دیده شود؛ یعنی بعد از ارزیابی مجموعه‌ی تستی که کار کرده‌اید بتوانید نکات جامعی را استخراج کنید.

  • استاندارد بودن تست‌ها: اگر قرار است با آزمون کنکور و در بین کل داوطلبان کشور ارزیابی شوید پس بهترین تست‌ها، تست‌های کنکور سال‌های گذشته و تست‌هایی است که از دل تست‌های کنکور استخراج شده‌اند.

  • تست‌های طبقه‌بندی‌شده: طبقه‌بندی تست‌ها بر اساس مباحث مشخص باعث نظم ذهنی و مسلماً کاربردی‌تر شدن آن کتاب برای شما می‌شود و به‌راحتی می‌توانید مبحث مورد نظر خود را پیدا کنید.

بنابراین در انتخاب منابع مطالعاتی دقت کافی به خرج دهید و در این راه حتما از افراد باتجربه کمک بگیرید تا بتوانید بهترین استفاده را از منابع مطالعاتی خود ببرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.