به بهترین‌ها بیندیش

همه‌ی ما شنیده‌ایم که می‌گویند نیم‌سال دوم آغازی مهم‌تر است. موفقیت نتیجه‌ی تشخیص درست است و تشخیص درست، نتیجه‌ی تجربه است. در نیم‌سال دوم چند کارنامه داریم که بهترین تجربه‌های ما برای ادامه مسیر به شمار می روند.

اولین آن، کارنامه‌ی مدرسه است.

دوم کارنامه‌ی آزمون‌هاي آزمايشي است.

سوم دفتر برنامه‌ريزي است که به نوعی کارنامه است و از عملکرد ما و از کارهايي که در طول نيم‌سال اول انجام داده‌ایم خبر می‌دهد.

notebook

بهترین کار برای شروع نیم‌سال دوم این است که به درس‌ها رنگ بزنيم که در کدام درس‌ها آبي هستيم يعني در آن درس وضعیت خیلی خوبی داریم و در کدام درس‌ها سبز یا زرد هستیم و در کدام درس‌ها قرمز هستيم،يعني وضعمان اصلا خوب نيست.

بعد از اين‌که اين کارها را انجام داديم در نيم‌سال دوم بايد شروع کنيم به جبران و ترميم درس‌ها یا مبحث‌هایی که احياناً وضعيت خوبي نداشتيم یا یادگیری ناقص داشتیم و تقويت و حفظ نتيجه در درس‌هايي که وضعيت خوبي داشتيم. براي اين کار بايد منابع مطالعاتي را با برنامه ریزی اصولی و دقت بسیار بالا مطالعه کنيم.

بحث منابع مطالعاتي به خصوص در نيم‌سال دوم يک بحث جدي است. در نيم‌سال دوم دیگر فرصت آزمون و خطا نداريد. 2 ماه ديگر نوروز است ودو ماه بعد از نوروز، امتحانات نيمه‌ی دوم سال تحصیلی آغاز مي‌شود و کنکور 3 ماه بعد ازآن‌ است.پس از همین حالا دست به کار شوید.

کتاب‌هاي درسي را در اولويت اول خود قراردهید. درس هر روز را هم همان روز مطالعه کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.