به توانایی خودتان ایمان داشته باشید

در یک مسابقه‌ی وزنه‌برداری پس از اضافه کردن ۵ کیلوگرم به رکورد قبلی ورزشکاری از او خواستند که رکورد جدیدی برای خود ثبت کند، اما او موفق به این کار نشد.از او خواستند وزنه‌ای که ۵ کیلوگرم از رکوردش کم‌تر است امتحان کند. این بار به راحتی وزنه را بلند کرد. این موضوع برای ورزشکار جوان و دوستانش امری کاملاً طبیعی به نظر می‌رسید اما برای طراحان این آزمایش جالب و هیجان‌انگیز بود. آن‌ها اطلاعات غلط به وزنه‌بردار داده بودند.

او در مرحله‌ی اول از عهده‌ی بلند کردن وزنه‌ای برنیامده بود که در واقع ۵ کیلوگرم از رکوردش کم‌تر بود و در حرکت دوم ناخودآگاه موفق به بهبود رکوردش به میزان ۵ کیلوگرم شده بود. او در حالی و با این «باور» وزنه را بلند کرده بود که خود را قادر به انجام آن می‌دانست.

نورمن وینست می‌گوید: «هر فردی خود را ارزیابی می‌کند و این برآورد مشخص خواهد ساخت که او چه خواهد شد. شما نمی‌توانید بیش از آن چیزی بشوید که باور دارید «هستید». نخواهید توانست بیش از آن‌چه باور دارید «می‌توانید» انجام دهید.»

برای دستیابی به موفقیت، با جمله‌ی «نمی ‌توانم این کار را انجام بدهم» خداحافظی کنید.

اگر موفقیت هیچ ضربه‌ای به در نمی‌کوبد، لطفاً در را عوض کنید.

«اما» و «اگر» و «شاید» موانعی هستند که افراد موفق‌ از روی آن پریده‌اند.

این اصل مهم را همواره به خاطر داشته باشید که موفقیت نصیب افرادی می‌شود که بیش از همه استقامت دارند. به موفق بودن عادت کنید تا موفق شوید.

images

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.