به خودتان فرصت اندیشیدن بدهید

یکی از مشکلاتی که بعضی از دانش‌آموزان و داطلبان کنکوری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند آن است که اغلب آن‌چنان غرق در زندگی کنکوری خود شده‌اند که به‌ندرت زمانی را برای اندیشیدن و تأمل درباره‌ی ماهیت برنامه‌ریزی و خواسته‌های خود می‌گذارند و گاهی آن‌قدر در این مسیر نامنظم و بی‌برنامه می‌شوند که از هدف اصلی خود دور و از ریل قهرمانی خارج می‌شوند.

این‌جاست که باید مانند یک تیم فوتبال حرفه ای عمل کنید؛ تیم‌های فوتبال در وقفه‌ی بین دو نیمه، بازی بازیکنان خود را ارزیابی می‌کنند و سپس برنامه‌ای متفاوت بر مبنای دانسته‌ها و تجربه‌های جدید خود، طراحی کرده و سپس برای نیمه‌ی دوم (نیمه‌ی مربیان) بازیکنان را آماده می‌کنند تا برای رسیدن به هدف (قهرمانی در آن بازی) سخت تلاش کنند اما تلاشی هدفمند که آن‌ها را در مسیر رسیدن به هدف یاری کند.

index

اگر زمانی را برای اندیشیدن درباره‌ی وضعیت‌تان و ارزیابی دوباره‌ی آن نداشته باشید بیش‌تر اشتباه خواهید کرد و اغلب تصمیم‌های غیر اصولی و شتاب‌زده خواهید گرفت که شما را بتدریج از هدفتان دور خواهد کرد.

بنابراین فرصتی را به خودتان بدهید و بعد از هر آزمون و قبل از شروع فعالیت مطالعاتی‌تان برای آزمون بعد مسیر طی‌شده در چند هفته‌ی گذشته را با دقت هرچه تمامتر بازبینی و ارزیابی کنید و سپس با توجه به دانسته‌ها و تجربه‌های به‌دست‌آمده، خود را برای آزمون بعدی آماده کنید.

مشورت با پدر و مادر و معلم و مشاور دلسوزتان را در این مرحله تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید. تا رسیدن به موفقیت نهایی از تلاش و کوشش دست برندارید که بدون شک شما در یک‌قدمی موفقیت خواهید بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.