به خودت ايمان داشته باش(بخش اول)

 تقريباً ده روز از برگزاري آزمون سراسري سال 95 گذشته است و بسياري از شما داوطلبان عزيز با اينکه تقريباً مي­دانيد که چگونه امتحان داده و احتمالاً چه نتيجه­ اي خواهيد گرفت، تا حدي نگران و سردرگم بوده و براي مشخص شدن نتيجه کنکورتان لحظه شماري مي­کنيد. گرچه نگراني شما قابل درک و طبيعي است، اما مي­توانيد در اين روزها در کنار فعاليت هاي بسياري از جمله ورزش و تفريح، کارهاي ديگري نيز انجام دهيد تا آرامش بيشتري داشته و همچنين از زمان و نيروي خود به نحو مؤثري استفاده کنيد.

ما پيش از اين در مقالات گوناگون بارها و بارها درباره قانون جذب و نقش آن در رسيدن به اهداف براي شما صحبت کرده‌ايم، اما از آنجايي که شما اکنون در مرحله خاصي از رسيدن به اهداف خود هستيد و از طرف ديگر از نظر فکري هم ممکن است تا حدي درگير نتيجه آزمونتان باشيد، لازم دانستيم تا براي همه شما عزيزان، چه کساني که امتحان را بخوبي گذرانده، چه کساني که از آزمون خود راضي نيستند و چه دانش‌آموزان عزيزي که هنوز آزمون سراسري را تجربه نکرده‌اند، مطالب ديگري درباره قانون جذب و نقش ذهن و انرژي آن در رسيدن انسان ها به هدف بگوييم.

حتماً شما به دنبال اهدافي هستيد و براي رسيدن به آنها تلاش مي‌کنيد، و احتمالاً هدف شما از شرکت در کنکور نيز تحقق بعضي از اين اهداف است. دراين سلسله از مقالات سعي ما بر آن است تا شما را با روش­هايي که افراد بسياري در سراسر دنيا با کمک آنها به موفقيت هاي بزرگي رسيده اند، آشنا کنيم؛ پس  شما هم امتحان کنيد و از نتايج آن لذت ببريد.
 
believe-in-yourself1

خود را لايق موفقيت بدانيد
مهمترین مساله ای که در این زمینه بایستی مورد توجه قرار بگیرد این است که براي رسيدن به موفقيت، بايد خود را لايق موفقيت و توانگري بدانيد و به توانا بودن خود ايمان داشته باشيد تا بتوانيد قدم هاي بعدي را با اطمينان وقدرت تمام برداريد. بدانيد که ذهن انسان داراي قدرت نهفته اي است که اگر به آن دستيابد، مي تواند کارهاي فوق العاده‌اي را انجام دهد و لازمه دستيابي به اين قدرت دروني،باور آن است و خبر خوب اينکه شما هم مي توانيد به اين قدرت دست پيدا کنيد. برايرسيدن به اين توانايي، فقط بايد اين باور را در خود ايجاد کنيد که  قدرتمند هستيد ومي توانيد به قدرت ذهني که در شما نهفته است دست پيدا کنيد  و بر مشکلات غلبه کنيد؛پس هميشه با خود اين عبارات را تکرار کنيد: من توانا هستم و قدرت ذهني ام، بزرگترين مشکلات را از مقابلم بر مي دارد.
 
 درباره آينده فکر کنيد
اولين و مهم‌ترين تمريني که مي‌توانيد داشته باشيد، جهت يابي براي آينده است تا بيشتر درباره آينده‌تان بدانيد. اين موضوع، يکي از معمول‌ترين صفات رهبران و انسان‌هاي موفق است. نتايج تحقيقات روي  تعداد زيادي از افراد موفق مشخص کرد که آينده‌نگري، يکي از صفات مشترک آنها بوده است. مردم آينده نگر مي انديشند که به کجا  مي‌روند و آن را با موقعيت کنوني مقايسه مي‌کنند؛ همچنين به اين فکر مي کنند که در آينده چه تغييراتي بايد انجام شود و چه تغييراتي نبايد صورت گيرد. مردم موفق تصور واضحي از اينکه که هستند، چه مي‌خواهند و قصد به دست آوردن آنچه را مي‌خواهند، دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.