به کمک حافظه بشتابيد!(بخش دوم)

در اين سلسله مقالات به برخي از رموز يک حافظه خوب، يعني عواملي که مي توانند در ايجاد حافظه قوي مؤثر باشند و باعث شود تا شما مطالب را به صورت جامع تر و بهتري در حافظه خودتان حفظ کنيد، اشاره مي کنيم.

3- روش هاي موفقيت آميزي که در گذشته از آن استفاده کرده‌ايد
به عنوان يک داوطلب کنکور، شما مدت زمان زيادي را از دوران ابتدايي تا پايان دبيرستان صرف مطالعه و درس خواندن کرده ایدو در طي اين سال‌ها، عادت‌هاي خوبي در مطالعه داشته‌ايد که باعث شده است تا در این مدت در زمینه درسی موفق‌تر عمل کنيد.
 
  images
 

گرچه، مطالعه براي کنکور تاحدودي با مطالعه کلاسي متفاوت است، اما شما مي‌توانيد از تجربه‌ها و روش‌هاي موفقيت آميز خود در طول آمادگي براي کنکور استفاده کنيد؛
 
مثلاً توانايي شما در نوشتن يک خلاصه نويسي خوب، شيوه متفاوت و مؤثر شما در يادگيري زبان انگليسي و عربي، راهکارهاي شما در يادگيري اسامي نويسندگان و شاعران و آثار آنها در تاريخ ادبيات، همه و همه، مي‌تواند از روش‌هاي موفقيت آميز درسي شما باشد؛
 
پس اين نقاط قوت خود را يادداشت کنيد و براي تقويت و استفاده از آن در آزمون سراسری يا تعميم آن به موارد مشابه وقت بگذاريد. به اين ترتيب مي توانيد بخشي از راه را با توانايي‌هاي خود و با موفقیت طي کنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.