تا امشب ادامه دارد: انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸

بدین‌وسیله به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون ورودی دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۸ می‌رساند که نتایج اولیه آزمون مذکور از روز سه‌شنبه ۲۷/۱/۱۳۹۸ روی پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org  قابل مشاهده گردیده است و داوطلبان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای داوطلب (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) به نتایج اولیه آزمون خود دسترسی خواهند داشت. آن‌دسته از داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه خود، مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، باید تا روز سه‌شنبه مورخ ۳/۲/۹۸ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل در صورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند.
 
به این‌دسته از داوطلبان توصیه می‌شود که ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام نموده و سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و پس از آن، نسبت به ثبت انتخاب‌های خود اقدام نمایند (دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان از عصر روز چهارشنبه مورخ ۲۸/۱/۱۳۹۸ در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار گرفته است).
 
لازم به توضیح است که اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و …)، همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه‌های مجری، در دهه آخر اردیبهشت ماه ۹۸ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.
 
۱۲۷۸۲۶۲۳۲_۱۷۰۳۶۱۳۰۲debfc
ضمناً نظر داوطلبان گرامی را به موارد ذیل معطوف می‌دارد:
۱- به اطلاع آن‌دسته از داوطلبانی که با توجه به مفاد کارنامه خود، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (کدرشته امتحانی ۲۱۸۰) گردیده و مایل به انتخاب کدرشته‌محل‌های مربوط به گرایش مدرسی معارف اسلامی هستند، می‌رساند از آنجا که شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، نتیجه مصاحبه‌ای است که از سوی مدیریت جذب و ارزشیابی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها انجام خواهد شد، لذا این‌دسته از داوطلبان، چنانچه در ردیف معرفی‌شدگان دارای حدنصاب برای انجام مراحل مصاحبه قرار گیرند، لازم است که حداکثر تا ۷ روز پس از اعلام نتایج معرفی‌شدگان (در دهه آخر اردیبهشت ماه ۹۸)، برای طی مراحل پذیرش، به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (به نشانی: www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است که عدم ثبت‌نام در این سامانه، به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. در پایان لازم به ذکر است که در گزینش نهایی، وضعیت علمی داوطلبانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند یا نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت فوق‌الذکر به صورت منفی به این سازمان اعلام گردد، بررسی نخواهد شد.
 2- داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته بوده و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه‌های آزاد اسلامی هستند، لازم است به سایت دانشگاه مذکور مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط، که در سایت آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام نمایند.
۳- داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب هر یک از کد رشته‌های امتحانی مربوط به دانشگاه‌های: امام صادق (ع)، جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین، که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه شده‌اند، در صورت تمایل و دارا بودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه، می‌توانند کد رشته محل‌های مربوط به دوره‌های روزانه دانشگاه‌های ذی‌ربط را نیز انتخاب نمایند.
داوطلبان، پس از دریافت کارنامه اعلام نتیجه، در صورتی که درباره مندرجات آن سؤالی داشته باشند، می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۳/۲/۹۸ از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی مندرج در سایت این سازمان، سؤالات خود را مطرح نموده و از ارسال نامه پستی یا مراجعه حضوری اکیداُ خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مکاتباتی (اینترنتی یا غیراینترنتی) که بعد از تاریخ ۳/۲/۹۸ در این خصوص واصل گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.