تا به حال دقت كرده‌ايد كه…

تا به حال دقت كرده‌ايد كه وقتي برنامه‌ريزي مشخصي براي درس خواندن داريد، هم زياد درس مي‌خوانيد، هم بهتر ياد مي‌گيريد، هم متعادل‌تر مي‌شويد، هم فوق برنامه‌هاي‌تان را اجرا مي‌كنيد و مهم‌تر از همه، حس خوبي داريد كه وقت‌تان را تلف نكرده‌ايد و از آن به بهترين نحو استفاده كرده‌ايد؟

تا به حال دقت كرده‌ايد كه يك استراحت كوتاه بعد از يك مطالعه‌ عميق و مفهومي بسيار لذت‌بخش‌تر از يك استراحت طولاني بعد از يك مطالعه‌ كوتاه و مختصر است؟

تا به حال دقت كرده‌ايد كه اغلب همان نتيجه‌اي را مي‌گيريد كه به آن فكر مي‌كنيد و اين، نوع ديدگاهتان به زندگي است كه مسير حركت به سمت موفقیت را مشخص مي‌كند؟

success-social-media1

تا به حال دقت كرده‌ايد كه زندگي بدون فراز و نشيب و شكست و موفقيت، چه‌قدر يكنواخت و كسل‌كننده است؟

تا به حال دقت كرده‌ايد كه وقتي نتيجه‌ي خوبي از انجام كارهاي‌تان مي‌گيريد، هم از خودتان رضايت داريد و حس برتري مي‌كنيد و هم كمي نگران حفظ و استمرار آن هستيد؟

تا به حال دقت كرده‌ايد كه زيبايي رود به جاري بودن و حركت پيوسته‌ي آن است و زماني كه از حركت بايستد و ساكن شود، ديگر رود نيست و تبديل به بركه مي‌شود؟

تا به حال دقت كرده‌ايد كه وقتي با پدر و مادرتان در انجام برنامه‌هاي‌ درسی خود مشورت مي‌كنيد، نه تنها آرامش داريد، بلكه نسبت به آن متعهدتر و مسئول‌تر هم مي‌شويد؟

تا به حال دقت كرده‌ايد كه وقتي با مشاور و برنامه ریز درسی خود دوست و همراه مي‌شويد و به توصيه‌هاي او عمل مي‌كنيد، نتيجه‌ي خوبي هم مي‌گيريد؟

تا به حال دقت كرده‌ايد كه همه‌ي شما يك نابغه هستید؟ به شرط آن‌كه توانايي‌هاي‌تان را باور داشته باشيد و تلاش كنيد؛ تلاش كنيد و مانند عقربه‌هاي ساعت، هرگز و تحت هیچ شرایطی از حركت باز نايستيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.