تا روز کنکور این کارها را انجام بده (بخش دوم)

مرور و بازخوانی

آزمون‌های آزمایشی برنامه‌ای مانند حلقه‌های زنجیری هستند که باید به درستی در کنار همدیگر قرار بگیرند و تکمیل‌کننده‌ی هم باشند.

هر آزمون این امکان را برای‌تان فراهم می‌آورد که شرایط آزمون دادن را برای خودتان شبیه‌سازی کنید، سؤالات را با دقت هرچه تمامتر بخوانید و سعی کنید به آن‌ها پاسخ بدهید. جلسه‌ی آزمون مکان مناسبی برای یادگیری و تمرین تکنیک‌ها و روش‌هاست. بررسی تست‌ها بعد از هر آزمون باعث می‌شود تا به نقاط قوت و ضعف خودتان پی ببرید و در طول دو هفته برای حفظ نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید. بعد از هر آزمون که تست‌ها را بررسی می‌کنید آن‌ها را در پنج گروه‌ زیر تقسیم‌بندی کنید:

index

گروه اول: تست‌هایی که پاسخ درست به آن‌ها داده‌اید.

گروه دوم: تست‌هایی که پاسخ اشتباه به آن‌ها داده‌اید.

گروه سوم: تست‌های که در پاسخ دادن به آن‌ها دچار شک و تردید شده‌اید.

گروه چهارم: تست‌هایی که نتوانسته‌اید به آن‌ها پاسخ بدهید.

گروه پنجم: تست‌هایی که نکته‌ی لازم و کلیدی برای حل و پاسخ دادن به آن‌ها را فراموش کرده‌اید.

تست‌های گروه پنجم که نتوانسته‌اید به آن‌ها پاسخ دهید، ناشی از یادگیری‌های ناقصتان نیستند و فراموشی نکات سر جلسه‌ی آزمون باعث عدم پاسخ‌گویی به آن‌ها می‌شود. این گروه از سؤالات با مرور و بازخوانی مطالب در بازه‌های زمانی مشخص می‌توانند به گروه اول بپیوندند.

بعد از هر آزمون که بررسی سؤالات را آغاز می‌کنید، نکات کلیدی تست‌های مهم را در چند برگه بنویسید و یادداشت‌هایی حاوی مهم‌ترین نکات تهیه کنید. روز قبل از آزمون این یادداشت‌ها را بخوانید و نکات مهم را به خاطر بسپارید و امکان فراموشی مطالب و نکات کلیدی را به حداقل میزان ممکن برسانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.