تا روز کنکور این کارها را انجام بده (بخش اول)

 داوطلبان عزیز کنکور سراسری سال 94 در این سلسله مقالات قصد داریم شما را با اقداماتی که می بایست تا روز کنکور انجام دهید آشنا سازیم.

تست‌خوانی

با شرکت در آزمون‌های آزمایشی مرحله ای می‌توانید به اهداف مهمی دست یابید و با تیپ بندی سؤالات کنکور آشنا شوید. در هر آزمون و در حین پاسخ دادن به تست‌ها می‌توانید تست‌خوانی را هم تمرین کنید. تست‌خوانی یعنی با یک بار نگاه کردن به تست‌ها بتوانید آن‌ها را تفکیک کنید و در سه گروه زیر دسته‌بندی کنید:

images

گروه اول: تست‌های آسانی که می‌توانید به سادگی به آن‌ها پاسخ درست بدهید.

گروه دوم: تست‌های وقت‌گیری که برای پاسخ دادن به آن‌ها نیاز به زمان بیش‌تری دارید.

گروه سوم: تست‌های دشواری که نمی‌توانید به آن‌ها پاسخ بدهید.

تشخیص و تفکیک تست‌ها در وهله‌ی اول شاید کمی دشوار به نظر برسد ولی با تمرین و تکرار و در طی آزمون‌های برنامه‌ای، مرحله به مرحله مهارت شما در انجام این کار بیش‌تر می‌شود. در آزمون‌ها به انواع سؤالات کنکور پاسخ می‌دهید و شاید بسیاری از سؤالات را قبلاً حل کرده باشید و بارها تمرین کرده‌اید؛ بنابراین به راحتی می‌توانید تست‌ها را دسته‌بندی کنید و تشخیص بدهید که می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید یا خیر. شباهت تست‌های کنکور هر سال با سال‌های گذشته زیاد است؛ بنابراین اگر تست‌خوانی و تشخیص و تفکیک سؤالات در آزمون‌های آزمایشی را با دقت انجام دهید، مطمئناً تا کنکور مهارت کافی برای اجرای این روش را به دست می‌آورید.

علاوه بر آزمون‌ها، هر شب به مدت 10 الی 15 دقیقه قبل از خواب، چند تست کنکور از کتابهای تست خود انتخاب کنید و تست‌خوانی را تمرین کنید و اصطلاحاً با تست‌ها بازی کنید و تا روز کنکور این کار را به طور منظم و مستمر انجام دهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.