تحلیل آزمون آزمایشی از نگاه رتبه‌های یک‌رقمی کنکور 93 (بخش اول)

ملوک حسامی، رتبه‌ی 1 سهمیه‌ی شهدا هنر:
من روز جمعه که از جلسه آزمون برمی‌گشتم تمام سوالات آزمون را با دقت تجزیه و تحلیل و بررسی می‌کردم، البته اول دروس اختصاصی را بررسی می‌کردم و سپس به سراغ دروس عمومی می رفتم.
 

زهرا مژده کانلو، رتبه‌ی 3 ایثارگران تجربی:

در بررسی آزمون به تمام سؤالات اهمیت می‌دادم و روی سؤالات صحیح که در جلسه با شک به آن‌ها پاسخ داده بودم تمرکز ویژه می‌کردم. برای سؤالات غلط نیز دلیل آن‌ها را شناسایی کرده و با خودکار قرمز کنار سؤال یادداشت می‌کردم تا در مرورهای بعدی به آن رجوع کنم.

images

آناهیتا نجفی، رتبه‌ی 2 کشوری تجربی:  

پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را برای تمام سؤالات مطالعه می‌کردم و اگر نکته‌ی آموزشی خاصی داشتند یادداشت می‌کردم. به نظر من چالش‌های درسی با دوباره‌خوانی پیدا نمی‌شوند بلکه با ارزیابی پیدا می‌شوند که در رفع آن‌ها نیز مؤثر است. برخی از دانش آموزان بررسی آزمون را پشت گوش می‌اندازند ولی اگر از همان ابتدای سال این مسئله را جدی بگیرند بهتر است.

امیرحسین مرتضایی، رتبه‌ی 8 منطقه‌ی 2 تجربی:

جمعه‌ها هنگام برگشتن از آزمون همراه دوستانم که آن‌ها هم جزء رتبه‌های برتر کنکور هستند، در مورد وضعیت آزمون گفت‌وگو می‌کردیم و پاسخ سؤالات را بررسی کرده و تناقض‌های موجود را با کلید سؤالات بررسی می‌کردیم. در منزل نیز پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را مطالعه می‌کردم.البته برای درس زیست شناسی همه‌ی سؤالات را بررسی می‌کردم ولی برای سایر درس‌ها به سؤالات غلط و نزده توجه بیش‌تری داشتم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.