تحلیل آزمون از نگاه رتبه‌های یک‌رقمی کنکور 93 (بخش دوم)

مجتبی جعفری مسلم، رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 3 انسانی:

بعد از آزمون با مقایسه‌ی پاسخ‌نامه کلیدی با سؤالات دفترچه به سراغ دسته‌بندی سؤالات می‌رفتم. پاسخ‌های اشتباهم را در دو گروه بی‌دقتی‌ها و شک‌دارها دسته‌بندی می‌کردم و در دو هفته، روی این سؤالات تمرین و تکرار داشتم. دفترچه‌ی آزمون را دو بار بررسی می‌کردم: یک بار روز جمعه و بار دوم به صورت تفصیلی در روز شنبه.

 

امیر زارع، رتبه‌ی 4 منطقه‌ی 2 انسانی:

من کارم را با تجزیه و تحلیل آزمون شروع می‌کردم و کاملا روی درصدهای از دست‌رفته تمرکز می‌کردم. در ابتدای سال در درس‌های زبان انگلیسی و ریاضی مشکل داشتم به طوری که ریاضی‌ام معمولاً صفر یا منفی بود. به کمک بررسی آزمون و تمرین روزانه، آن را به 90% رساندم. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم به درصدهای خود قانع نباشند.

index

علی محمدی، رتبه‌ی 3 منطقه‌ی 3 انسانی:

در رشته‌ی انسانی اکثر درس‌های اختصاصی مطالعاتی هستند. از آن‌جا که من از سال اول دبیرستان تکنیک های صحیح درس خواندن را یاد گرفته بودم، کارم راحت بود. من کل درس‌ها را چندین بار مطالعه کرده بودم و با بررسی آزمون‌های آزمایشی، تمرین و تکرارم افزایش پیدا می‌کرد. به همه‌ی داوطلبان رشته‌ی انسانی توصیه می‌کنم از همان ابتدا با برنامه آزمون های آزمایشی همراه شوند.

 

مصطفی عبداللهی نیسیانی، رتبه‌ی 10 منطقه‌ی 1 انسانی:

بعد از اینکه کارنامه آزمون روی سایت قرار می‌گرفت، تک تک قسمت‌های آن را با دقت هرچه تمامتر بررسی می‌کردم و پیشرفت درس‌هایم را با ساعات مطالعه‌ام مقایسه می‌کردم. اگر در درسی پیشرفت داشتم با انگیزه‌ی بیش‌تر همان روش را ادامه می‌دادم. هم‌چنین پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را بطور کامل مطالعه کرده و نکات آموزشی مهم را در دفترچه مخصوصی که برای این کار تهیه کرده بودم وارد می‌کردم.

 

محمدصالح دهقان‌پور، رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 2 ریاضی:

سؤالات را به کمک ارزیابی دفترچه‌ی پاسخ تعیین وضعیت می‌کردم و در کنار سؤالات یادداشت می‌کردم. این کار به هدفمند بودن مرورهای بعدی‌ام کمک می‌کرد. روزهای جمعه تمام روز درگیر مسائل آزمون بودم و ساعت‌های آخر روز را درس می‌خواندم. من پاسخ‌نامه‌ی تشریحی را حتی برای سؤالات صحیح مطالعه می‌کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.