تصمیمات خود را با این فرمول مدیریت کنید

فرمولی که خانم سوزی ولش (۱۰-۱۰-۱۰) آن را در کتابش عنوان کرده روشی است که در این روزها شما را بخوبی مدیریت می‌کند.این فرمول، فرمول بسیار ساده‌ای است. هر تصمیمی که می‌خواهید بگیرید از خود بپرسید اثرات آن تا ۱۰ دقیقه‌ی آینده، تا ۱۰ ماه آینده و تا ۱۰ سال آینده چه خواهد بود؟

مثلاً فکری به ذهنتان می‌رسد. بپرسید که در ۱۰ دقیقه‌ی آینده چه اثراتی برای‌تان دارد. گرم درس خواندن هستید و ممکن است به هر دلیلی تمرکزتان را به هم بزند. همان‌طور که فکر را به جای دیگری می‌برد، لحظه‌ی خوب و لذت‌بخشی هم ایجاد می‌کند. حالا ببینید اثرات آن تا ۱۰ ماه آینده چه خواهد بود. با کمی فکر کردن می‌فهمید که  باعث می‌شود از درس خواندن عقب بمانید و کنکور را خراب کنید. حالا اثرات آن را بر ۱۰ سال آینده بررسی کنید. می‌خواهید مدرک تخصصی پزشکی یا مدرک مهندسی داشته باشید. با این تصمیم شاید مدرک پرستاری هم نگیرید. حالا عمل به تصمیم‌های درست راحت‌تر نیست؟

ما مسئول تصمیم‌های خود هستیم. هرچند این تصمیم‌ها گاهی آن‌قدر برق‌آسا و تحت تأثیر عادت‌های ما گرفته می‌شود که اصلاً متوجه حضور آن‌ها نمی‌شویم. باید تصمیم مسئولانه بگیریم و بهترین و ساده‌ترین فرمولی که دیده‌ام فرمول ۱۰، ۱۰، ۱۰ است.

111

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.