تصمیم بگیرید(بخش دوم)

مدتی است که برنامه‌ریزی‌های هفتگی را بطور مداوم و مستمر انجام می‌دهید. درواقع شما یک برنامه‌ریزی میان‌مدت دارید و عادت کرده‌اید هفته را با نقشه‌ی یک هفته‌ی بعد شروع کنید و حال زمان آن رسیده نقشه‌ی هر روز را نیز در دست داشته باشد.

هر شب هنگام خواب ذهنتان مشغول کارهایی می‌شود که در طول روز انجام داده‌اید. ناگهان ذهنتان مشغول کار‌های فردا می‌شود و نگرانی برای کارهایی که در لیست کار‌های فردا هستند شما را در برمی‌گیرد. در لیست فردا کارهایی وجود دارند که از انجام دادن آن‌ها هراس دارید. مثل خواندن یک درس خاص، یک مبحث خاص، انجام هر کاری که برای‌تان سخت است و این نگرانی در شما ایجاد می‌کند و در طول روز بعد هم به دنبال بهانه‌ای برای به تعویق انداختن می‌گردید.

index

افراد موفق همیشه کار‌های سخت را پیش از هر کار دیگری انجام می‌دهند و با خیال راحت و با انرژی و انگیزه بسیار بالا در طول روز به انجام کار‌های دیگر می‌پردازند.

شما نیز برای موفقیت گام چندم را بردارید و علاوه بر تلاش و برنامه‌ریزی هفتگی برنامه‌ی روزانه‌ برای خود آماده کنید و بدانید در هر ساعت از روز چه کاری باید انجام دهید.

با این کار دیگر سردرگمی و حالت گنگ در طول روز پیدا نمی‌کنید و بین کار‌های مختلف سردرگم نمی‌مانید و در زمان انجام کار‌ی نگران کار بعدی نیستید.

بگذارید برنامه‌ریزی ستاره‌ی رفتار‌های خوبتان باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.