تصمیم بگیرید(بخش اول)

روز‌های تعطیل به‌خصوص روز جمعه در همه‌ی ما حس کسل‌‌کننده و غم‌انگیزی ایجاد می‌کند! حسی که تمام نقشه‌ها و شادی‌های‌مان برای روز جمعه را با حضورش از بین می‌برد و هیچ لذتی برای انجام هیچ کاری نداریم. این حس از بی‌برنامگی و پشت گوش انداختن کارها در هفته‌ی گذشته، عدم برنامه‌ریزی برای هفته‌ی بعد و کارهایی که هم‌چنان انجام نشده‌اند ناشی می‌شود.

اکنون ما مانده‌ایم و یک لیست پر از کارهایی که منتظر به انجام رسیدن هستند و جمع خانواده‌ای که در روز تعطیل، بر اساس این خیال که همه‌ی امور بر وفق مراد است، شوق حضور بیش‌تر ما را در جمع خود دارند. دودلی ما را به هر سمتی می‌کشد و روز جمعه را به بدترین روز تقویم تبدیل می‌کنند!

باید تصمیم گرفت؛ تصمیمی اصولی و درست…

index

برای رسیدن به این هدف،برگه‌ای بردارید و تمام کار‌های عقب‌افتاده‌ی هفته‌ی پیش را برحسب اهمیت لیست کنید. در جدولی شش‌روزه لیست را تقسیم‌بندی کنید. تقسیم‌بندی با توجه به توانایی‌های خود و زمان محدود هر کدام از کارها باید باشد.

 هر چند در زمان کوتاهی انجام کارها روی اصول سخت است ولی این اصل مهم را هرگز فراموش نکنید که قدم اول سخت‌ترین قدم است و رفته رفته گام‌ها مستحکم‌تر و بزرگ‌تر می‌شوند و یک هفته بدون برنامه‌ریزی برای شما محال  می‌شود.

حال آخر هفته‌ای آسوده در انتظار شماست. آخر هفته‌ای که فرصت برای انجام هر کاری دارید؛ حتی سبقت گرفتن از برنامه‌ی خود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.