تصمیم بگیر! می‌خواهی موفق شوی؟

امتحانات نیم‌سال اول تمام شد و درس‌ها و مباحث نیم‌سال اول را جمع‌بندی کردی و کارنامه‌ی آن گویای وضعیت درسی تو در امتحانات است.نیم‌‌سال دوم سال تحصیلی شروع شد و تو باید تصمیم مهمی بگیری. یک بار تقویم را ورق بزن و بررسی کن که چند روز تا کنکور سراسری فرصت داری.

تصمیم بگیر که منابع مطالعاتی خود را برای نیم‌سال دوم با دقت هرچه تمامتر بازبینی کنی. از منابع کامل‌تر و کم‌حجم‌تری استفاده کن که همه‌ی نکته‌ها، تست‌ها و سؤالات مهم را پوشش دهد.

تصمیم بگیر که نیم‌سال دوم را جدی‌تر شروع کنی و حتی بسیار بیش‌تر از نیم‌سال اول درس بخوانی. روش‌های موفقی را که در نیم‌سال اول از آن‌ها استفاده کرده‌ای و نتیجه گرفته‌ای با دقت بررسی کن و از آن‌ها در مطالعه‌ی درس‌های نیم‌سال دوم هم استفاده کن.

azasd

تصمیم بگیر که به بسیاری از فوق برنامه‌ها و کارهای اضافی و حتی مسافرت نه بگویی. این چند ماه باقی‌مانده، فرصت خوبی برای درس خواندن است؛ به شرطی که از آن درست و بهینه استفاده کنی و با یک برنامه‌ریزی دقیق و مناسب از اتلاف آن،جلوگیری کنی.

تصمیم بگیر که با پدر و مادر و برنامه ریز و مشاورت همراه شوی و به توصیه‌های آن‌ها با جدیت تمام عمل کنی. مشاور تو بارها این مسیر را با دانش‌آموزان زیادی پیموده است و تجربه‌ی زیادی در این زمینه دارد و بهترین روش‌ها و راهکارها را به تو نشان می‌دهد.

تصمیم بگیر که انجام کارهای مهم را در اولویت برنامه‌ریزی خود قرار دهی و تا زمانی که تست‌های کنکورهای سراسری را چندین بار حل نکرده‌ای و یاد نگرفته‌‌ای به سراغ تست‌های تألیفی نروی.

تصمیم بگیر که از دوران طلایی نوروز بهترین استفاده را بکنی و با انجام کارهای غیر ضروری، آن را راحت از دست ندهی.

تصمیم بگیر که تا روز کنکور از برنامه‌ی آزمون آزمایشی جدا نشوی و طبق آن حرکت کنی.

تصمیم بگیر که می‌خواهی زیاد درس بخوانی یا نه؟ می‌خواهی تست‌های مهم را حل کنی یا نه؟ می‌خواهی در همه‌ی آزمون‌ها شرکت کنی یا نه؟ می‌خواهی در نوروز به مسافرت بروی یا نه؟ می‌خواهی همه‌ی درس‌ها و مباحث را چندین بار تا کنکور، مرور  و جمع‌بندی کنی یا نه؟ می‌خواهی نتیجه‌ی خوبی در کنکور کسب کنی یا نه؟ و…

خوب فکر کن و تصمیم بگیر. همه چیز به خود تو بستگی دارد. تصمیمی نگیر که بعدها به خاطر آن خودت را سرزنش کنی.در هر حالت تصمیم با خود توست؛ می‌خواهی موفق شوی یا نه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.