تصمیم هایت را اجرایی کن

به دو مورد زیر با دقت توجه کنید:

– جست‌وجوی زمان‌های رُند برای شروع به کار

– موکول کردن مطالعه یا یک تصمیم راهبردی مهم به اول هفته، اول ماه و فلان ساعت

دو مساله ذکر شده، چالشی قدیمی در برابر تصمیم‌های ماست که آن هم زمان آغاز به کار است. این ویژگی تصمیم‌گیری است. تصمیم‌ها همیشه معیار خوبی برای شناختن سخت‌کوش‌ها از سایرین هستند. فاصله‌ی میان تصمیم‌گیری تا اجرا برای این گروه از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری بسیار کوتاه است.

index

برای دانش‌آموزان و داوطلبان سخت‌کوش  «تصمیم‌گیری»  به منزله‌ی «اجرا» است. عنصر جدیت در اجرای تصمیم، یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌هایی است که برای موفقیت به آن نیاز داریم. ماهیت یک تصمیم اجرایی، نقش مؤثر آن در پیشبرد برنامه‌های شماست. این تصمیم بر اساس نیاز‌های آموزشی شما اتخاذ شده است؛ مخصوصاً اگر بر اساس همفکری چند منبع تصمیم‌گیری شاخص دیگر همچون اولیا و پشتیبان باشد. گاهی اوقات نقش مؤثر این تصمیم‌ها در کش و قوس برنامه‌های روزهای کاری فراموش می‌شوند؛ اما دانش‌آموزان و داوطلبان کنکوری سخت‌کوش همیشه جایگاهی ویژه برای تصمیم‌های‌شان و زمان اجرای آن‌ها کنار می‌گذارند.

پس از شناخت دقیق برنامه‌ی آزمون آزمایشی که در آن شرکت می کنید و نقشه‌ی مسیر باید به تصمیم‌های راهبردی اجازه‌ی ورود به میدان بدهیم. فرصت به‌دست‌آمده برای اجرای این تصمیم‌ها، گاهی دائمی نیست. توجه به محدود و گذرا بودن زمان، همیشه یادآور این نکته است که باید نزدیک‌ترین زمان را برای اجرا در نظر بگیریم. 

تصمیم‌های‌تان را در دفتر برنامه‌ریزی مکتوب کرده و خودتان را نسبت به اجرای آن‌ها متعهد کنید. این تصمیم‌ها شکل‌دهنده‌ی موفقیت شما هستند. برای اجرای دقیق و اصولی آن‌ها باید از خودتان شروع کنید. همیشه فرصت گرفتن یک تصمیم مهم وجود دارد. همیشه می‌توانید در مراحل مختلف از فرایندهای آموزشی تصمیم‌های بسیار مهم و راهبردی برای سرعت بخشیدن به پیشروی‌های‌تان بگیرید؛ اما نباید فراموش کنید که تصمیم‌های شما منشأ موفقیت‌های‌تان هستند. دست‌کم گرفتن، سرمنشأ فرصت‌ها را محدود و محدودتر می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.