تعطیلات نوروز؛ زمانی برای مطالعه برنامه‌ریزی شده(قسمت پایانی)

علاوه بر نکاتی که در دو قسمت قبلی این سری از مقالات به آنها اشاره کردیم، حتماً به نکات زیر برای داشتن یک عید کنکوری دقت کنید:
۱- یادتان باشد که این دوره، فقط دو الی سه هفته است و نباید انتظار داشته باشید که تمام کارها و مطالعات عقب افتاده خود را بتوانید در این دوره انجام دهید.
 
۲- برنامه خود را پس از تنظیم، به یک فرد آگاه نشان دهید و، در صورت لزوم، از نظرات مشورتی وی بهره بگیرید.
 
۳- اگر در پایان یک هفته، متوجه شدید که بخش قابل ملاحظه‌ای از تصمیمات خود را اجرا نکرده‌اید، برنامه‌تان را بازبینی کرده و قسمت‌های کم اهمیت‌تر آن را حذف کنید.
 
ideas1

۴- هر قدر هم پایه درسی تان ضعیف باشد، هیچ درسی را به طور کامل حذف نکنید. در این گونه دروس می‌توانید مباحثی را بیابید که مطالعه آن مباحث برایتان ساده‌تر باشد.
 
۵- اگر تا الان طبق  برنامه خود خوبی پیش رفته‌اید، سعی کنید که در این ایام، همه دروس را در برنامه خود داشته باشید.
 
۶- به پشت کنکوری‌ها توصیه می‌شود که ایام نوروز را به جمع بندی دروس سال آخر اختصاص دهند. در این دوره می‌توان به رفع اشکلات مربوط به دروس سال آخر پرداخت و با جمع‌بندی دروس برای مرحله پایانی، که مرور همه سر فصل‌هاست، آماده شد.
 
۷- برنامه درسی، گامی مؤثر در داشتن یک نوروز تحصیلی است. به صورت هفتگی و روزانه، برنامه خود را تنظیم کنید تا بتوانید از تمام ساعات بیکاری‌تان در ایام نوروز استفاده کنید. از هر برنامه چند نسخه تهیه کنید و آن را در نقاطی که بیشتر به آنها رفت و آمد دارید، بچسبانید. انجام این کار باعث می‌شود تا حواستان بیشتر به برنامه درسی باشد.

۸- زمان برای بازی و سرگرمی و مسافرت، بسیار است. دوستان شما در حال سفر هستند، ولی شما با دوره کردن درس‌های گذشته، که اولین گام در آماده شدن برای بخش پایانی سال حضور در آزمون سراسری است، می‌توانید آنها را کاملاً از گردونه رقابت خارج کنید! 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.