تعویق کنکور؛ تدبیری برای حفظ سلامت داوطلبان

تهران- ایرنا- در حالی که تعویق قبلی زمان برگزاری کنکور سراسری به روزهای آخر خود نزدیک می شد، باز هم تدبیری از سوی وزرای علوم و بهداشت، با هدف حفظ بیشتر سلامت داوطلبان، این آزمون را در برابر تعویقی دیگر تسلیم کرد تا خانواده‌ها که عمری برای پرورش فرزندان خود تلاش کرده‌اند، با خاطری آسوده‌تر عزیزانشان را روانه حضور در این جلسه سرنوشت‌ساز کنند.

کنکور سراسری امسال متاثر از زمانه کرونا، با تاخیری بیش از ۴۰ روز مواجه شد؛ این آزمون قرار بود بر اساس برنامه زمانی از پیش تعیین شده سازمان سنجش آموزش کشور روزهای ۱۲ و ۱۳ تیرماه برگزار شود؛ تاریخی که سال‌هاست در تقویم به نام برگزاری کنکور سراسری سند خورده است اما امسال شرایط متفاوت تری بر کنکور سایه انداخت. با این حال بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شد کنکور سراسری در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مردادماه و اول شهریورماه برگزار شود. زمانی که از چند هفته قبل اعلام شد و سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس رعایت فاصله گذاری یک متر و ۶۰ سانت و تعیین دقیق حوزه ها که از قبل انجام شده بود، دفترچه های کنکور را در قرنطینه بسته بندی کرد.

زمان بندی سازمان سنجش برای برگزاری آزمون سراسری در هفته آینده تا آنجا پیش رفت که قرار بود خوداظهاری داوطلبان کرونایی از انتهای هفته جاری و توزیع کارت هم زودتر از موعد مقرر آغاز شود؛ اما شب گذشته حساب کاربری اینستاگرام سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر دیگری را مخابره کرد؛ خبری که از آن بوی تعویق سه باره در زمان آغاز کنکور به استشمام می رسید و عده ای از کنکوری ها را خوشحال و عده ای دیگر را ناراحت کرد. شاید قسمت معمایی ماجرا که برای همه داوطلبان علامت سوال ایجاد کرده، زمان بعدی برگزاری کنکور سراسری است که هنوز در مورد آن اظهارنظر رسمی از سوی هیچ مرجع رسمی صورت نگرفته است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.