تغذيه كنكوري ها

بي‌ترديد کيفيت تغذيه به ويژه در دوران امتحانات و کنکور، مي‌تواند در موفقيت يا عدم موفقيت آنها در امتحانات نقش موثري داشته باشد؛ چرا كه معمولا در امتحانات و بویژه در دوران نزدیک به برگزاری آزمون سراسری، دانش آموزان و داوطلبان با نوعي ترس از عدم موفقيت و استرس روبرو هستند. اين در حالي است كه به گفته كارشناسان؛ استرس مي‌تواند نياز بدن را به مواد مغذي افزايش دهد. بنابراين لازم است در اين ايام از تغذيه مناسب بهره گرفت .

وي با تاكيد بر لزوم رعايت برخي اصول تغذيه‌اي از سوي داوطلبان در ايام كنكور، تصريح كرد: مصرف زياد قهوه و چاي به منظور بيدار ماندن و صرف ساعات بيشتري براي درس خواندن، نه تنها موثر نيست بلكه خستگي فرد را به دنبال دارد. داوطلبان بهتر است قبل از نيمه شب خوابيده و صبح زود را به درس خواندن اختصاص دهند .

index

اين متخصص تغذيه با بيان اينكه در طول دوران آماده سازی برای کنکور، قند خون نبايد افت كند، ‌گفت: كفايت قند خون در تقويت حافظه كوتاه مدت بسيار موثر است .وي به داوطلبان توصيه كرد كه از صبحانه حاوي مواد قندي استفاده كنند و در اين باره گفت: صبحانه بايد از موادي كه قند آنها سريعا وارد خون مي‌شود مانند آبميوه، عسل و مربا و موادي كه به تدريج قندشان وارد خون مي‌شود مانند نان و غلات برخوردار باشد .

اين متخصص تغذيه برخودداري از مصرف مواد پرچرب از جمله خامه، كره و تخم مرغ در ایام كنكور تاكيد كرد و گفت: تخم مرغ براي ساخته شدن سلول‌هاي مغز در ماه‌هاي قبل از كنكور مهم است. اما از آنجا كه به دنبال مصرف مواد پرچرب، چربي خون افزايش مي‌يابد، به دنبال آن، سطح تمركز و هوشياري كاهش مي‌يابد. بنابراين بهتر است از مصرف بیش از حد آن خودداری شود.
 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.