تمرکز در کلاس

یکی از عوامل اصلی و کلیدی در یادگیری کامل در کلاس درس،تمرکز است. اگر دانش‌آموزان در کلاس مطلبی را که تدریس می‌شود به خوبی درک کنند نتیجه‌ی عالی خواهند گرفت.مطلبی که با حضور در کلاس، توسط حافظه‌ی حسی شما درک می‌شود با افزایش دقت و تمرکز به حافظه‌ی کوتاه‌مدت انتقال می‌یابد. اگر این مطالب با روش درس هر روز در همان روز مطالعه شوند در حافظه‌ی بلندمدت جای خواهند گرفت.

تمرکز در کلاس پیش‌نیاز سیر این روند مطالعاتی است تا نتیجه‌ی مطلوب کسب شود. با چند راهکار ساده ولی موثر تمرکز در کلاس به صورت ناخودآگاه افزایش می‌یابد:

images

1. قبل از حضور در کلاس مطالب را پیش‌خوانی و سؤال‌گذاری کنید. با این کار ذهن شما پر از سؤالاتی خواهد بود که در کلاس و تدریس مربوط، به همه‌ی آن‌ها پاسخ داده خواهد شد.

2. سعی کنید هنگام تدریس، از مطالب یادداشت‌‌برداری کنید. یادداشت‌برداری یکی از ارکان اصلی مراحل یادگیری است. با این کار یادگیری شما فعال‌تر خواهد شد.

همواره این نکته کلیدی را به خاطر داشته باشید تمرکز کافی در کلاس سرعت مطالعه را افزایش داده و شما در بازه‌ی زمانی کم‌تری می‌توانید به نتیجه‌ی مطلوب و مورد نظر خود دست پیدا کنید. 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.