تمرین تفکر…

براي اثبات اينکه باهوش بودن چقدر مهم است، کافي است زندگي يکي از باهوش‌ترين انسان­هايي که از او تست گرفته شد را به خوبی و با دقت هرچه تمامتر ارزيابي کنيم:

در يک سالگي توانست بخواند. 
در نه سالگي به ۸ زبان زنده دنيا صحبت مي­کرد.
در ۱۲ سالگي وارد معتبرترين دانشگاه جهان، يعني هاروارد شد. 
او توانايي خارق‌العاده‌اي در يادگيري زبان‌هاي متفاوت و رياضيات داشت و برخي بهره هوشي او را ۲۵۰ تخمين زده اند. وي در سن ۴۶ سالگي از دنيا رفت و يکي از کارهاي مشهور او، اختراع زبان Vendergood  بود.
آيا او را مي‌شناسيد يا براي اينکه اسم و کارها و فعالیت های او را بدانيد بايد به اينترنت مراجعه کنيد؟
 
light-bulb-and-brain-in-the-hands-of-businessmen-100169678

«ويليام جيم سايديس» بهره هوشي اش از انيشتين،  اديسون، داوينچي و بسياري از انسان هاي معروف باهوش چند قرن اخير بيشتر بوده است؛ پس چرا ما او را نمي‌شناسيم؟! چون در نهايت، انسان­هاي متفکر برايمان تاثيرگذار خواهند بود، نه صرفاً انسان‌هاي باهوش. هوش، يک ابزار، و تفکر، مهارت استفاده از اين ابزار است.

ما این مساله را نمي‌دانيم که اگر سايديس به اندازه اديسون متفکر بود چه اختراع مي­کرد، ولي این موضوع را به خوبی مي‌دانيم که اگر متفکرتر بود، از هوشش مي‌توانست به مراتب بهتر و موثرتر استفاده بکند؛ پس این اصل بسیار مهم و کلیدی را همواره و تحت هر شرایطی به خاطر داشته باشیم که ما نياز به تفکر داريم و بايد از مسابقه «کي باهوش‌تر است؟» عبور کنيم و به تمرين تفکر بپردازيم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.