تمرین حضور در جلسه‌ی آزمون سراسری در دوران جمع‌بندی کنکور

همه داوطلبان آزمون سراسری به خوبی می دانند که تسلط به مطالب و نکات درسی و رعایت تکنیک‌های تست‌زنی، جزء شروط لازم برای موفقیت داوطلب در کنکور است اما هرگز شرط کافی نیست!

سازگاری با شرایط جلسه‌ی کنکور و عادت دادن ذهن و جسم با مدت‌زمان آن از مهم‌ترین فواید اجرای روش سه روز یک‌بار در دوران جمع بندی کنکور است.

همانطور که می دانید در این روش دانش آموز روز خود را به دو قسمت تقسیم می‌کند:

دانش‌آموز در نیم‌روز اول باید از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر فضایی آرام و متناسب مانند فضای کنکور برای خود فراهم کند و از کتاب‌های استاندارد موجود در بازار که شامل آزمون‌های کنکور سراسری سالهای گذشته داخل و خارج کشور است یک دوره را از خود امتحان بگیرد تا آمادگی خود را محک بزند.دانش‌آموز باید نیم‌روز دوم خود را به گونه‌ای تقسیم کند که بتواند یک درس عمومی و یک درس اختصاصی را بخواند.

بنابراین و بطور خلاصه در این روش دانش آموز در روز اول از خود کنکور می‌گیرد. در دو روز باقی‌مانده باید به مرور مباحثی بپردازد که از خود آزمون گرفته‌ و در آن‌ها احساس ضعف داشته و آن‌ها را بخواند.الان دیگر زمان مطالعه نیست. بهتر است دانش‌آموزان به سراغ نکته‌ها و مطالب یادداشت‌شده از قسمت‌های مهم کتاب درسی برود و به مطالعه‌ی آن‌ها در طول نیم‌روز دوم بپردازد.

وقتی داوطلب چندین بار قبل از کنکور آن را برای خود شبیه‌سازی می‌کند هم ذهن خود و هم جسم را با شرایط وفق می‌دهد و به این ترتیب با آمادگی جسمی و روحی به مراتب بالاتری در جلسه آزمون اصلی شرکت خواهد کرد.

flipped-ebook

نشستن طولانی‌مدت روی صندلی،

پاسخ دادن به سؤالات بدون استراحت،

 تنظیم ساعت بدن برای بیدار شدن به موقع،

 عادت دادن ذهن برای آمادگی به فکر کردن رأس ساعت ۸ صبح،

مدیریت زمان، مدیریت هوش هیجانی، مدیریت هوش پیامدی در برخورد با سوالات دشوار و وقت گیر

تعدادی از فواید اجرای روش سه روز یک‌بار و تمرین برای حضور در جلسه‌ی کنکور برای داوطلبان است.

بنابراین در روزهای باقی مانده نا کنکور هرگز از اجرای این روش غافل نشوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.