تمرین کنید تا ساعت مطالعه خود را افزایش دهید

وقتی از دانش‌آموزان و داوطلبان کنکور سراسری می‌پرسیم خوب درس بخوانیم یا زیاد درس بخوانیم، سریع می‌گویند: "خوب درس بخوانیم!"

اما واقعیت چیز دیگری است. شما باید هم خوب درس بخوانید و هم این‌که زیاد درس بخوانید و اتفاقاً اول باید زیاد درس بخوانید.خوب درس خواندن زمانی شکل می‌گیرد که شما اول به اندازه‌ی کافی درس بخوانید.

index

پس اگر می‌خواهید موفق‌تر باشید باید تلاش خود را زیادتر کنید و ساعت مطالعه‌ی خود را افزایش دهید. با این کار شما می‌توانید کارهای بیش‌تری انجام دهید و در نتیجه کیفیت مطالعه شما هم بیش‌تر می‌شود و به عبارتی خوب هم درس خوانده‌اید.اما افزایش ساعت مطالعه و زیاد درس خواندن کار ساده‌ای نیست و نیاز به تمرین دارد.

اگر "تلاش و سخت‌کوشی" را هم یک درس در نظر بگیریم. شما برای موفقیت در این درس مهم نیاز به تمرین کردن منظم و مستمر دارید. سعی کنید آهسته آهسته و پله پله ساعت مطالعه‌ی خود را افزایش دهید؛ مثلاً هفته‌ای 2 تا 3 ساعت و روزی یک‌ربع تا نیم‌ساعت. با این کار شما می‌توانید به تداوم سخت‌کوشی‌تان امیدوارتر باشید.

بعضی از دانشآموزان وقتی میخواهند ساعت مطالعه خودشان را زیاد کنند، یک دفعه این کار را انجام میدهند و زود هم خسته میشوند.بنابراین آهسته و پیوسته تلاش خود را بیشتر کنید و فراموش نکنید که افزایش ساعت مطالعه هم نیاز به تمرین کردن دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.