توانایی خود در اجرای برنامه‌هاي‌تان را بالا ببريد

وقتی برای انجام کاری که نتیجه‌ی آن دلخواه ماست تصمیم می‌گیریم و حتی برای رسیدن به آن برنامه می‌نویسیم و مقدمات اولیه‌ی آن را نیز آماده می‌کنیم، بسیار پرانرژی و از ته دل دوست داریم که برنامه را اجرا و به اهداف دلخواه خودمان برسیم؛ ولی متأسفانه گاهی اراده و توان اجرای برنامه‌ای را که خودمان نوشته‌ایم نداریم؛  زیرا:

1-        برنامه درسی خود را به صورت لحظه‌ای و از روی احساسات و نه با توجه به واقعیت های موجود و تواناییهای خود می‌نویسیم.

2-       حد و توانایی‌های خود را نمی‌شناسیم و خودمان را با دیگران مقایسه می‌کنیم و تلاش بر تقلید برنامه‌ی دیگران داریم.  

3-      همیشه برای رسیدن به هدفمان عجله داریم و کیفیت را فدای سرعت و عجله می‌کنیم.

867

4-      چون توان اجرای برنامه را نداریم به مرور حالت رخوت و کسالت پیدا می‌کنیم و روحیه‌ی مبارزه و رسیدن به اهداف عالی خود را از دست می‌دهیم.

5-      فقط اهل حرف و تئوری هستیم و در عمل و انجام برنامه‌ها تنبلی می‌کنیم و سراغ علایق دیگر (بازی و …) می‌رویم و خودمان را به اهداف پایین‌تر راضی می‌کنیم. به گفته‌ی شاعر: "نازپرورده تنعم نبرد راه به دوست / عاشقی شیوه‌ی رندان بلاکش باشد"

6-      در برنامه ریزی و انجام برنامه و انجام تکالیف خود پافشاری و سماجت به خرج نمی‌دهیم و با اولین تلنگر و سختی به کلی دلسرد و خسته می‌شویم.  

7-      فقط به دنبال راه‌های میان‌بر و نزدیک برای رسیدن به مقصود هستیم و پیگیر برنامه‌های غلطی مانند پیدا کردن روش حل تستی سؤالات، کتاب‌هایی که رتبه های برتر استفاده ‌کرده‌اند، استفاده از مشاوران مختلف، استفاده از مؤسسات متفاوت و  … هستیم.

8-      فکر می‌کنیم برنامه در کوتاه‌مدت باید جواب بدهد و با کم‌ترین رشد در کوتاه‌مدت مخالف هستیم.

9-       به خودمان اعتماد نداریم و مطمئن نیستیم که توان موفقیت و رشد را داریم.

10-     در حین اجرای برنامه سعی بر شناخت توانایی‌ها، نقاط قوت و عملکرد خود نداریم. 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.