توصیه‌های رتبه‌های برتر به داوطلبان کنکور سراسری(بخش سوم)

برای موفقیت در کنکور فقط زیاد درس خواندن مهم نیست؛ بلکه باید استراتژی و برنامه ریزی دقیق و اصولی داشت. پس با هدف و برنامه درس بخوانید. مطمئن باشید اگر واقعا زحمت بکشید، نتیجه زحمتتان را می‌گیرید. برای اینکه بتوانید از همه زحماتی که قبل از امتحان کشیده‌اید، ‌‌نهایت استفاده را ببرید باید آرامش داشته باشید.

آزمون سراسری یک مسیر مستقیم است.هر کس این مسیر را درست‌تر ادامه دهد، راه خودش را برود و کمتر به دور و برش توجه کند، موفق‌تر است. اینکه سال کنکور چطور باشد کاملا بستگی به فرد دارد. هر کس می‌تواند سال کنکور را با خوبی و خوشی بگذراند یا آن را تبدیل به بد‌ترین سال زندگی‌اش کند و می‌تواند با علاقه درس بخواند یا به زور.

امیدواریم با خواندن توصیه‌های نفرات برتر کنکور سال‌های پیش بتوانید بهترین نتیجه را در این آزمون مهم و سرنوشت ساز کسب کنید.

index

سیده‌زهرا موسوی از شیراز

رتبه ۳ کنکور تجربی ۹۳

فواید شرکت در آزمون‌های آزمایشی
آزمون‌های آزمایشی بر دیدمان نسبت به درس خواندن اثر بسیار زیادی می‌گذارد و باعث می‌شود نقاط ضعف‌مان را به خوبی پیدا کنیم. این آزمون‌ها با حس رقابتی که ایجاد می‌کند، سبب می‌شود مطالعات جدی‌تر و بیشتری داشته باشیم. یکی از مهمترین و اصلی ترین فواید شرکت در آزمون‌ها این است که کمک زیادی به کنترل استرس در جلسه کنکور می‌کند.

 

مهسان صمدی از اصفهان

رتبه ۵ کنکور تجربی ۹۳

 

فواید شرکت در آزمون‌های آزمایشی
ممکن است گاهی متوجه تغییراتی که بر اثر تحلیل آزمون در نحوه مطالعه‌تان به وجود می‌آید، نشوید؛ مثلا من خیلی تأکید داشتم که عصر روز آزمون به تجزیه و تحلیل آن بپردازم. بعد از هر بار تحلیل سؤالات زیست شناسی و نوشتن نکات آن در حاشیه کتاب به صورت ناخودآگاه روش خواندن زیستم متفاوت می‌شد و هر بار با یک دید متفاوت به کتاب توجه می‌کردم؛ یک‌بار با تأکید بر قیدها،یکبار با تاکید بر روی فعل ها، یک‌بار با تأکید بر شکل‌ها و … که این تفاوت را بیشتر آخر سال فهمیدم چون کاملا متوجه شده بودم چطور درس بخوانم.

 

در کل وقتی سؤالی را در آزمونی نمی‌زدم دلیلش را از خودم می‌پرسیدم که آیا مطلب را خوانده‌ام اما هنوز روی آن تسلط پیدا نکرده‌ام یا به دلیل بی‌دقتی نتوانسته‌ام به آن درست جواب دهم یا اصلا آن را درست و حسابی نخوانده‌ام؟ همچنین غلط زدن چندباره تست‌های یک مبحث در آزمون‌ها یک هشدار بود برای اینکه هنوز آن مبحث را خوب یاد نگرفته‌ام پس می‌رفتم و تست‌های بیشتری از آن مبحث می‌زدم. تحلیل آزمون از این نظرها خیلی خوب بود، فایده‌های زیادی داشت و خیلی کمکم کرد.

توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۵
بهتر است براساس نیازتان در کلاس‌های آموزشگاهی شرکت کنید یعنی ابتدا نیاز خودتان را بسنجید و با چشم بسته و صرفا به دلیل اینکه دوستان‌تان در آن کلاس‌ها شرکت می‌کنند، روی این‌طور مسائل وقت نگذارید چون چه بسا اگر این وقت را برای درس خواندن بگذارید نتیجه بهتری بگیرید. همچنین نقش آرامش و روحیه خوب در سال کنکور خیلی پررنگ‌تر می‌شود که این آرامش هم توسط تلاش و پشتکار خود فرد و هم توسط ارتباط با خدا و ایجاد محیطی مناسب توسط خانواده تأمین می‌شود.

حسین خاکپور از کاشمر

رتبه ۱۰ کنکور تجربی۹۳

فواید شرکت در آزمون‌های آزمایشی
برنامه‌ درس خواندنم مطابق برنامه آزمون‌های آزمایشی بود و حتما به ارزیابی آنها می‌پرداختم. به نظرم تأثیر این کار حتی از مطالعه درس‌ها هم بیشتر است چون با ارزیابی آزمون نقاط قوت و ضعف فرد به صورت دقیق آشکار می‌شود و خودش می‌فهمد که کدام مطالب را ناقص یاد گرفته‌ یا اینکه اصلا یاد نگرفته‌ است بنابراین می‌تواند دوباره بازگردد و آن قسمت را کامل‌تر بخواند. من و همکلاسی‌ام که رتبه ۱۲ کشور شد، بعدازظهرهای آزمون با هم تماس می‌گرفتیم و اشتباهاتی که در آزمون داشتیم را با هم بررسی می‌کردیم. همچنین خیلی با هم در ارتباط بودیم و هر وقت در درسی سؤالی برای‌مان پیش می‌آمد به همدیگر زنگ می‌زدیم تا مشکلات درسی احتمالی مان را برطرف نماییم.

 

علی ولایی از شمیرانات

رتبه یک کنکور انسانی۹۳

توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۵
دوستان خوبم! تلاش‌تان باید مداوم باشد نه اینکه یک ماه درس بخوانید و بعد آن را کنار بگذارید. این کار جواب نمی‌دهد. یک روند متعادل در برنامه‌ریزی خود داشته باشید و آن را ادامه دهید. حتی اگر شده کمتر بخوانید اما به صورت مداوم بخوانید. به نظرم این کار می‌تواند به موفقیت‌تان کمک کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.