توصیه‌های رتبه‌های برتر به داوطلبان کنکور سراسری(بخش اول)

برای موفقیت در کنکور فقط زیاد درس خواندن مهم نیست؛ بلکه باید استراتژی و برنامه ریزی دقیق و اصولی داشت. پس با هدف و برنامه درس بخوانید. مطمئن باشید اگر واقعا زحمت بکشید، نتیجه زحمتتان را می‌گیرید. برای اینکه بتوانید از همه زحماتی که قبل از امتحان کشیده‌اید، ‌‌نهایت استفاده را ببرید باید آرامش داشته باشید.

آزمون سراسری یک مسیر مستقیم است.هر کس این مسیر را درست‌تر ادامه دهد، راه خودش را برود و کمتر به دور و برش توجه کند، موفق‌تر است. اینکه سال کنکور چطور باشد کاملا بستگی به فرد دارد. هر کس می‌تواند سال کنکور را با خوبی و خوشی بگذراند یا آن را تبدیل به بد‌ترین سال زندگی‌اش کند و می‌تواند با علاقه درس بخواند یا به زور.

امیدواریم با خواندن توصیه‌های نفرات برتر کنکور سال‌های پیش بتوانید بهترین نتیجه را در این آزمون مهم و سرنوشت ساز کسب کنید.

index

نگین یغمایی از تهران

رتبه ۲ کنکور ریاضی۹۳

فواید شرکت در آزمون‌هاي آزمايشي
در کل فکر می‌کنم مشکل بی‌دقتی با افزایش تعداد مراحل آزمون‌هایی که فرد در آن شرکت می‌کند و کسب مهارت آزمون دادن حل می‌شود. همه بی‌دقتی دارند ولی باید مقدار آن را کم کرد.

توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۵
بايد با توجه به توان و میزان تلاش خود، برنامه‌ريزي‌ اصولي داشته باشید طوری که بتوانید آن را عملي‌ كنید و به برنامه‌تان پايبند باشید و با آن پيش بروید تا بتوانید موفق شوید. همچنین داشتن آرامش در سال كنكور واقعا مهم است. اگر کنکوری‌ها برنامه منظمی داشته باشند و سعي كنند با آرامش پيش بروند، ديگر جاي نگراني نيست. استرس باعث مي‌شود نتيجه آزمون‌هاي‌شان خوب نشود و مشکلات و نگراني‌های بعدي‌ را به دنبال دارد. مهم‌ترين و اصلی ترین عامل در سال كنكور واقعا آرام بودن است پس سعي كنید در هر شرایطی آرامش خودتان را حفظ كنید.

آرین آیتی از اصفهان

رتبه ۷ کنکور تجربی۹۳

توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۵
باید برنامه‌ریزی داشته باشید. برای داشتن یک برنامه خوب باید هدف‌تان را به طور کامل مشخص کرده و برنامه‌ای‌ قابل اجرا تنظیم کنید؛ برنامه‌ای که نه خیلی ایده‌آل و دست‌نیافتی باشد و نه خیلی آسان و سعی کنید آن را به طور کامل و دقیق اجرا کنید و روی دروس پایه به‌ویژه دروس اختصاصی‌ تمرکز کرده و سعی کنید بر آنها مسلط شوید.

سپند فرقدانی‌چهارسوقی از اصفهان

رتبه ۶ کنکور ریاضی۹۳

توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۵
تلاش بیشتر از استعداد می‌تواند در کنکور به دانش‌آموزان کمک کند برای همین به دوستانم می‌گویم امسال ارزش سخت تلاش کردن را دارد پس دنبال هدف‌تان بروید چون هیچ چیز غیرممکن نیست و به توانایی‌های‌تان فکر کنید.

امید چهره‌گشا از اصفهان

رتبه ۵ کنکور ریاضی۹۳

توصیه‌ای به کنکوری‌های ۹۵
فکر می‌‌کنم اگر درس مدرسه را همان روز بخوانید خیلی بهتر است یعنی برای هر درسی که در روز تدریس می‌شود، یک یا یک ساعت و نیم وقت بگذارید و هر درسنامه‌ای که از آنها دارید را مرور کنید تا مطالب در ذهن‌تان تثبیت شود و بعد به بقیه دروس برنامه‌‌تان برسید.
سعی کنید برای خودتان درس بخوانید و هرچه توان دارید برای كنكور بگذارید تا نتيجه‌اش را ‌ببينید چون كنكور بیشتر به تلاش، تمرين و مهارت احتياج دارد تا به هوش و استعداد ذاتي. من از همان اول هيجان و استرس تراز و رتبه آوردن نداشتم و واقعا براي خودم مي‌خواندم. دوست داشتم هرچه در توانم هست براي كنكور بگذارم كه بعدا حسرت نخورم که چرا آن‌طور كه مي‌خواستم نخواندم و چرا كم آوردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.