توصیه‌های مفید و یادآوری‌های مهم به داوطلبان کنکور

در این مقاله قصد داریم به بیان چند راهکار کلیدی برای روزهای باقی مانده تا کنکور سراسری بپردازیم.

– ساعت خواب و بيداري خود را تغيير ندهيد. مثل گذشته درس بخوانيد، تغيير زمان مطالعه، سيستم عصبي بدن را ضعيف مي‌کند. نداشتن خواب شبانه شايد در شب‌هاي اول براي‌تان لذت‌بخش و مفيد باشد اما کم کم شما را کسل و خسته مي‌کند.

زمان باقی مانده تا کنکور دوره ی بسیار حساس و مهمی است. در این زمان افراد بیشتر از هر زمانی درس می خوانند و این موضوع نیاز مند به داشتن انرژی کافی است.بنابراین رعایت اصول تغذیه ای را فراموش نکنید.

– تحت هیچ شرایطی خود را با ديگران مقايسه نکنيد؛ مطمئناً هر کس به اندازه‌ي تلاش و پشتکار خود نتيجه خواهد گرفت.

– اين روزها تعداد به اصطلاح مشاورهای کنکوري که متاسفانه اغلب آنها هم کم سواد و بی تجربه هستند بسیار زياد است؛ نگذاريد مشاوره‌هاي مختلف شما را سردرگم و گيج کند.

index

– براي برنامه‌ريزي و تعيين وضعيت يادگيري و درسي خود، بعد از هر آزمون آزمایشی که سؤالات را بررسي مي‌کنيد، آن‌ها را به چند دسته تقسيم کنيد. اين تقسيم‌بندي بر اساس سؤالات پاسخ داده‌نشده، پاسخ اشتباه، سؤال شک‌دار و … خواهد بود.

– در بين اين سؤالات، سؤال‌هايي که اشتباه پاسخ داده‌ايد با تأثيري که روي تراز دارند مهم هستند و بايد کنترل شوند. پاسخ‌هاي اشتباه معمولاً ريشه در يادگيري ناقص شما دارند که در اين فرصت بايد به يادگيري کامل تبديل شوند. قدم اول نشان‌دار کردن اين سؤالات است و در قدم بعدي لازم است مبحث هر سؤال را مشخص کنيد. براي مبحث‌هاي مشخص‌شده بايد تلاش بيش‌تري داشته باشيد و با استفاده از منابع جمع‌بندي يادگيري‌تان را کامل کنيد. مرحله‌ي بعدي کنترل و کاهش تعداد اين سؤالات در آزمون است.

– در جلسه‌ي آزمون براي کنترل اين سؤالات، تکنيک های تست زنی بویژه تکنیک × و – بيش‌ترين کمک را به شما خواهد کرد. سؤالاتي که علامت منها دارند همان سؤالاتي هستند که شما بايد با اعتمادبه‌نفس به آن‌ها «نه» بگوييد و با عدم پاسخ‌گويي به آن‌ها تراز خود را افزايش دهيد. تمرين و تکرار سؤالات نشان‌دار علاوه بر اين‌که تسلط شما را در مباحث مورد نظر افزايش مي‌دهد، از تکرار پاسخ‌هاي اشتباه هم جلوگيري مي‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.