توصیه‌های مهم به کنکوری ها(بخش اول)

در این سلسله از مقالات سعی داریم تا روز برگزاری آزمون سراسری راهکارهایی ساده و در عین حال موثر و کلیدی را به داوطلبان کنکور ارایه دهیم.

اولویت اول تثبیت آموخته‌هاست؛ چون بررسی آمار دو سال اخیر دانش‌آموزان کانون حکایت از آن دارد که تثبیت به مراتب مهم‌تر از پیشرفت است.

موضوع تثبیت به‌ویژه برای کنکوری‌ها اهمیت دوچندان دارد؛ زیرا در آزمون کنکور و به طور کلی در آزمون‌های تستی (چندگزینه‌ای که نمره‌ی منفی هم دارد) نیاز به تسلط کامل در تمام درس‌هاست تا بتوان به نتیجه‌ی مطلوب رسید.

index

هنگامی که بر مبحثی تسلط کامل پیدا کردید توانایی آن را خواهید داشت که بتوانید مباحث مرتبط با آن را با هم ترکیب کنید و قدرت تشخیص و تجزیه و تحلیل در شما به میزان قابل ملاحظه ای بالا خواهد رفت.

اشتباه متداول دانش‌آموزان در مطالعه این است که هنگامی که بر مبحثی تسلط یافتند آن را رها می‌کنند، در صورتی که تازه ابتدای شروع مطالعه خواهد بود؛ زیرا باید مطالب مرتبط و مشابه با هر فصل همان کتاب و کتاب‌های دیگر مقاطع را با هم ترکیب و تجزیه کنید.

تشخیص این‌که کدام‌یک از فصل‌های کتاب با هم مرتبط هستند به این وابسته است که مطالب را تثبیت کرده باشید و بعد به سراغ ترکیب کردن موضوعات بروید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.