توصیه برترین‌های کنکور ۹۶ به پشت‌کنکوری‌ها(قسمت ششم)

 

رتبه‌های برتر کنکور ۹۶ عدم‌سرگرم‌شدن با شبکه‌های اجتماعی در ایام مطالعه برای کنکور سراسری را یکی از عوامل موفقیت خود دانستند و تأکید کردند: در هیچ کلاس کنکور یا کلاس فوق‌برنامه‌ای شرکت نکردیم.

در ادامه بخش ششم از گفت‌وگوی خبرنگاران تسنیم در سراسر کشور را با رتبه‌های برتر کنکور ۹۶ می‌خوانید:

index

به رتبه ۲ رقمی راضی بودم/ کیفیت درس خواندن مهم است نه کمیت آن

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمد حسین زارعی اصفهانی نوجوان اصفهانی موفق به کسب رتبه هشتم گروه ریاضی در آزمون سراسری سال ۹۶ شد، این دانش‌آموز اصفهانی، فرزند اول یک خانواده ۴ نفره است، مادر وی دارای لیسانس حسابداری و پدرش فوق دیپلم مهندسی عمران است. گفت‌وگوی اختصاصی تسنیم با این نوجوان اصفهانی را در ادامه می‌خوانید:

تسنیم: برنامه‌ریزی و مطالعه ویژه برای شرکت در کنکور را از چه زمانی آغاز کردید؟

زارعی: شروع به خواندن برای کنکور مرز مشخصی نداشت، حتی زمانی که در سال دوم دبیرستان درس می‌خواندم برای کنکور بود، اما اگر تنها برای کنکور مد نظر باشد از تیر ماه سال گذشته بعد از امتحانات نهایی آغاز کردم.

ساعات مطالعه در روز مرز ثابتی نداشت به گونه‌ای که یک روز ۶ ساعت و روز دیگر۱۰ ساعت بود و بیشتر بستگی به شرایط آن روز داشت.

تسنیم: فکر می‌کنید مهم‌ترین عامل موفقیت شما در این آزمون چه بود؟

زارعی: نمی‌توان گفت یک یا چند عامل دلیل موفقیت شده است زیرا موفقیت چیزی نیست که ناگهانی به دست آید، لطف خداوند، زحمات خودم، کمک‌های پدر و مادر، همراهی دوستانم، شرایط مدرسه، دبیران خوب و منابع درسی خوبی که انتخاب کردم از دلایل موفقیت من به شمار می‌رود.

تسنیم: در مدتی که برای کنکور درس می‌خواندید تفریحات و زمان استراحت را چطور پشت سر می‌گذاشتید؟

زارعی: برای یک شخص کنکوری تفریح زیاد معنایی ندارد و ممکن است بعضی اوقات این وقت را پیدا کند که به تفریح بگذراند، اوقات تفریح من نسبتا زیاد بود و اکثر اوقات را به پیاده‌روی در پارک و تماشای تلویزیون می‌پرداختم و فقط درس خواندن نبود.

تسنیم: در کلاس‌های کنکور هم شرکت می‌کردید؟

زارعی: خیر، در هیچ کلاس کنکوری شرکت نمی‌کردم و حضور من تنها در آزمون‌های آزمایشی بود و علاوه بر آن از اطلاعات کلاس درس و دبیران بیشتر استفاده می‌کردم.

تسنیم: آیا در دوران کنکور از فضای مجازی استفاده می‌کردید؟

زارعی: بله، به همان اندازه که تلویزیون تماشا می‌کردم از فضای مجازی نیز استفاده می‌کردم و می‌توانم این را بگویم که بیشترین کار غیر درسی من، استفاده از فضای مجازی بود.

تسنیم: زمانی که اسم خود را در میان رتبه‌های برتر دیدید، چه حسی داشتید؟

زارعی: هرکسی باشد حس خوبی پیدا می‌کند، اصلا باورم نمی‌شد و زمانی که عکس خودم را به عنوان رتبه برتر دیدم گریه کردم و نمی‌دانستم که باید چه کاری انجام بدهم.

تسنیم: قبل از اعلام نتایج به کسب رتبه تک رقمی اطمینان داشتید؟

زارعی: در ابتدا احتمال رتبه تک رقمی می‌رفت، اما خودم به این موضوع ایمان نداشتم، به رتبه ۲ رقمی راضی شده بودم و اینکه تک رقمی بشوم برای خودم تعجب انگیز بود.

تسنیم: به عنوان رتبه ۸ کنکور ریاضی چه رشته و دانشگاهی را انتخاب می‌کنید؟

زارعی: تحصیل در رشته مهندسی برق دانشگاه شریف را در اولویت دارم و انشالله عملی خواهد شد.

تسنیم: توصیه شما به دانش‌آموزانی که کنکور را پیش رو دارند چیست؟

زارعی: برای همه نمی‌توان یک توصیه کرد یا به قول معروف برای همه یک نسخه پیچید زیرا وضعیت و شرایط هر کسی متفاوت است اما در حالت کلی نکته‌ حائز اهمیت این است که کیفیت درس خواندن مهم است نه کمیت آن و موقع درس خواندن تنها حواسشان به درس باشد و بازده درس خواندشان زیاد باشد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.