توصیه هایی برای افزایش تمرکز

برای بسیاری از افراد تمرکز کردن امری مشکل است، اما در واقع،این یک توانایی است که می توان آن را بتدر یج تقویت کرد. این پیشنهادات را برای بهبود تمرکز خود حتما امتحان کنید:

منابع حواس پرتی را شناسایی کنید: از خاموش کردن تلویزیون شروع کنید، سپس موبایل خود را کنار گذاشته و از ایمیلتان خارج شوید. هنوزقانع نشده اید که این موارد کمک کننده است؟ این راه حل را تجربه کنید: صفحه های نمایش غیر ضروری را برای 2 روز کنار گذارید و ببینید که چه اندازه در کارهای خود جلو می افتید.

character and magnifying glass

برنامه ریزی برای فراز و فرودها: آیا شما فردی هستید که صبح ها انرژی بیشتری دارید؟ پس صبح ها را به گشت زدن در ایمیل هایتان نگذرانید. به جای آن از زمان خود برای انجام پروژه هایی استفاده کنید که نیاز به توجه کامل شما دارند،کارهایی نظیر برنامه ریزی و مطالعه و درس خواندن. آیا بعد از ظهرها کم انرژی می شوید؟ این زمان خوبی است که به سراغ مرور درسهای خود بروید.

هر آنچه در ذهن دارید را مکتوب کنید: تعداد بسیار زیاد یادداشت های ذهنی، مغز شما را آشفته می کند و همه ی این کارهای ناتمام انرژی ذهن شما را تضعیف می کند. پس هر چه که در ذهن دارید را بر روی کاغذ نوشته و یا به صورت دیجیتال ذخیره کنید و به آن به صورت یک انبار خارجی نگاه کنید!

مغز خود را آموزش دهید: بدست آوردن هر مهارتی نیاز به تمرین کردن دارد و متمرکز بودن هم از این قانون مجزا نیست. زمان خود را برای آموزش توجه و مراقبه اختصاص دهید. هر دوی این موارد راه حل هایی بسیار عالی برای کنترل حواس پرتی و افزایش تمرکز هستند.چه نتیجه ای بدست می آید؟ هنگامی که غرق یک فعالیت شوید و به مسایل دیگر بی تفاوت باشید، نه تنها کارهای بیشتری انجام می شود بلکه لذت بیشتری هم خواهید برد. این موضوع شما را سرشار از یک احساس رضایت، تعهد و بله، حتی خوشنودی می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.