توصیه هایی برای شاد زیستن

شاد بودن آن قدر هم سخت نیست. فرهنگ باستانی ایرانیان بر اساس شاد بودن و شاد کردن پایه گذاری شده است تا انسان‌ها بتوانند قدرتمندتر و تندرست‌تر زندگی کنند.‌روان ‌شناسان می‌گویند توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کنند تا شادتر زندگی کنید:

۱) از چیزهای بسیار ساده هم می‌توان لذت برد و شاد شد. دیدن یک منظره زیبا، یک فیلم قشنگ یا یک دوست خوب هم می‌تواند انسان را شاد کند.

۲) بهترین حالت را در خودتان و در شرایط موجود اطراف‌تان پیدا کنید . هیچ کس همه چیز ندارد و هرکس اندوهی دارد که با شادی زندگی آمیخته است. هنر آن است که در شرایط سخت بخندیم.

۳) همیشه به یاد داشته باشید که شما نمی‌توانید همه را از خود خرسند و خشنود کنید، پس تحت هیچ شرایطی اجازه ندهید انتقادها شما را نگران کنند.

dont-worry-be-happy

۴) اجازه ندهید دیگران معیارهایتان را تعیین کنند، خودتان باشید و هرگز به چیزی که نیستید، تظاهر نکنید.

۵) کارهای سودمندی که از انجام آنها لذت می‌برید، بیشتر و بیشتر کنید.

۶) سعی کنید نفرت و حسادت را از خودتان دور کنید، چرا که این دو، دشمنان اصلی روح شما هستند، روح شما را اندوهگین می‌کنند و هیچ اتفاق خوشی هم برایتان نمی‌افتد.

۷) علایق و دلبستگی‌های زیادی داشته باشید . اگر مسافرت دوست دارید و نمی‌توانید بروید ، سینما را امتحان کنید. کتاب‌های جدید بخوانید، به پارک بروید یا ورزش و پیاده‌روی کنید.

۸) گذشته را در گذشته رها کنید و تنها از آن پند بگیرید و به خاطر داشته باشید در صورتی که مشکلی پیش آمد، همیشه به یافتن راه حل آن فکر کنیم نه به خود مشکل.

۹) خودتان را به کارهای گوناگون سرگرم و مشغول کنید. کسی که سرش گرم باشد فرصتی برای غصه خوردن ندارد!

در آخر این نکته کلیدی همواره يادتان باشد كه مبادا خنده هایتان را برای روز مبادا نگه داريد،‌ همين لحظه روز مباداست …..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.